samicek333

Proč je častěji lidem zima na záda, něž třeba na břicho?

Všem je pořád zima na záda, pořád zakrej si záda atd… Zakrej si břicho jsem ještě neslyšela, proč nám na něj není zima?
Doplňuji:
ale na zádech je silnější kůže…

Nejlepší odpověď
annas

V oblasti zad jsou uloženy ledviny, které jsou na chlad velmi choulostivé.
Doplňuji:
Podle čínské medicíny jsou ledviny párovým orgánem močového měchýře. Potíže s močovým měchýřem vedou k oslabení ledvin.

Osobní zkušenosti.

Další odpovědi
Lucijej

Ono hlavně to bude tím, že častěji lidem vylézají záda z pod oblečení, když se shíbají apod., břicho tolik nevylézá :D

A to, že ledviny jsou náchylné k nastydnutí není pravda! Ledviny jsou ve skutečnosti posledním orgánem v těle, který nastydne. To, co doopravdy nastydne je močák a močové cesty. Člověku ledviny nastydnou jen jednou za život, protože na to umře a to se neužene jen tak obyčejným nastydnutím.
Doplňuji:
Je rozdíl oslabené ledviny a nastydlé ledviny. Hodinky a holinky!

Drap

Břicho je proti chladu chráněno lépe než záda , silnější tukovou vrstvou.

vagra

Důvodů, proč mají lidé strach z prochladnutí zad je víc.
Jedním z nich, může být i ochrana ledvin proti prochladnutí.

Poznámka k odpovědi Lucijej.
Ledviny je třeba chránit proti prochladnutí.
Jejich prochladnutím, může dojít k zánětu.
Ten může být způsoben i infekcí.
Pokud je zánět ledvin způsoben infekcí, tak k průniku infekčních mikroorganizmů dochází většinou vzestupně, tj. močovým traktem. Nejprve močovou trubicí, měchýřem a poté močovody až do ledvinové pánve. V zanícené tkáni je funkční schopnost porušena a omezena.
K úplnému selhání ledvin dochází, když jsou natolik poškozené (víc jak 80%), že nedokáží moč detoxikovat.

Shrnutí: Chraňme si záda, tím pádem i ledviny před chladem.
Z jakého jiného důvodu by se vyráběly ledvinové pásy?

Zdroj: upraveno a zkráceno z-http://zanet-ledvin.cz/