zvedavaholka

Proč je bílý povlak na čaji, když se nezalije dostatečně horkou vodou?

Nejlepší odpověď
zjentek

myslím, že to nemá co dělat s teplotou vody, nýbrž s kvalitou, tudíž obsahem látek v konkrétní vodě. Teplota může ovlivnit jejich rozložení v kapalině.
Doplňuji:
udělej si test. Vem 3vody- z vodovodu, po reversní osmóze (obchod či lékárna) a ze studánky.Ohřej je na stejnou teplotu a zalij tentýž čaj. Mrkni na to a zahraj chemika amatéra. Pak se více zajímej o to, co vám teče doma z kohoutku a z toho vycházej a vař ,)

Pájo

Můžete to nějak více popsat? Nebo vyfotit… To můj čaj nedělá… :o
U jakého čaje se Vám to stává? Já si zatím povšiml na hladině čaje jen skvrn od silic při mačkání citrónu…

zvedavaholka

Stává se mi to u černého čaje, sáčkového, klidně to vyfotit můžu, právě se mi to stává často, ale jak to tu bylo zminěno, asi je za tím kvalita vody, nevím.

Pájo

A značka čaje?

zvedavaholka

Lipton