Nechápavé

Proč je benzín tak drahý?

Nejlepší odpověď
Drap

Něco stojí těžba ropy, něco rafinace, něco si vezmou distributoři a prodejci. Kromě toho je na benzin vysoká spotřební daň ! ta je větší než polovina ceny benzinu/ , DPH

Další odpovědi
Agneta

Co chceš ? Vždyť je levný. Co stál za komančů? No vidíš, a to by teď musel stát 8 × 12Kč, abys přišel na tu komunistickou cenu. Za komančů se projezdilo měsíčně 2000Kčs, a vydělalo 2500Kčs !!!:D

ponovotny

např. proto, že jsou používány čím dále dražší metody k těžbě ropy (např.těžba v písku nebo těžba ve velkých mořských hloubkách). Hlavním důvodem stoupání cen paliv však je fakt, že dle odhadů již lidstvo překročilo v čerpání polovinu světových zásob ropy. Jelikož ropa vzniká nějaké stovky tisíc let a tedy až bude vyčerpána žádná jiná nebude, je dobré se smířit s faktem, že čím ropy bude méně, tím bude dražší.