Illines

Proc je andlictina tak oblibena?

O proti jinym jazykum?
Doplňuji:
Pardon,sotek-anglictina.

Nejlepší odpověď
jennysh

Patří k nejvyuživanějším jazykům,v různých koutech světa.

Další odpovědi
anonym

Otázku jsem zaregistrovala a odpověď máš v diskusi. Pokud mohu poprosit, piš příště háčky, čárky – prostě používej diakritická znaménka. Díky.
Doplňuji:
Ještě bych doplnila, že v jednom směru má angličtina nespornou výhodu – usnadňuje komunikaci, a to nejen proto, že ji používá stále více lidí, ale třeba i proto, že neřeší tykání a vykání. V dnešní době je to spíše plus. V angličtině bych si tady nemusela lámat hlavu, jestli se někoho dotknu, když mu budu tykat. Netrpím pocitem, že výsada stáří mi dává takové právo, prostě to beru tak, že díky anonymitě internetu si to mohou vůči sobě dovolit lidé různého věku.

suaeda

Podle mého se angličtina rozšířila hlavně v poslední době díky počítačům a internetu.
Je sice jednodušší, ale pro lidi bez hudebního sluchu hůře naučitelná. Během let se u angličtiny výrazně změnila psaná spisovná část, od hovorové.

Andrés

Podle mě rozšířenost angličtiny souvisí jednak s existencí britského koloniálního impéria, které na svém vrcholu zahrnovalo čtvrtinu populace země (zdroj: wikipedia), a dále také ekonomická dominance USA po 2. světové válce, kdy se angličtina stala hlavním jazykem mezinárodního obchodu. Dříve tímto jazykem byla francouzština. Francie ale spolu s dalšími evropskými zeměmi ztratila svou výsadní pozici v světovém dění ve prospěch USA v důsledku dvou světových válek, které evropské ekonomiky výrazně oslabily.
Vzhledem k pozici USA je logické, že seangličtina od 70. let 20. století stává i jazykem informačních a komunikačních technologií.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Brit­sk%C3%A9_imp%C3%A9ri­um

kubimi

Je relativně jednoduchá a rozšířená. A zvolil si ji za hlavní jazyk nejdrzejší národ světa. A to mnohým jistě imponuje.

osobně preferuji britskou angličtinu – poslechem i bohatstvím.

Mapel

Hlavní důvod je rozšíření počítačů. V angličtině jsou psány veškeré manuály a popisy u průvodci programů. Na druhé straně je to zase výhoda, protože i ten program který je vyroben u nás má anglickou verzi a veškeré programové pokyny jsou v angličtině. Proto se nemusím učit francouzštinu, španělštinu, portugalštinu atd.

Potom hraje úlohu i jednoduchá gramatika. Žádné skloňování, časování atd.

Ella

není oblíbená, ale je to jeden z nejpoužívanějších světových jazyků, dorozumíme se s ní na nejvíce místech světa.

Angličtinou mluví celý jeden světadíl, takže už jenom to ji řadí mezi nejpoužívanější jazyky vůbec, pak, kromě celé Severní Ameriky tady je ještě Britské království a Irsko a všechny státy Commonwhealtu, takž další světadíl – Austrálie a další bývalé kolonie a státy různě po světě – tady se podívejte, které všechny:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Com­monwealth

ten který je

Illines nemusíte se až tak omlouvat.To jen někteří nechtějí pochopit a svými mindráky tu zbytečně chtějí dělat dusno.

annas

Illines, ignorujte. Občas se někomu hodí využít čehokoliv. Dokonce někteří umí číst myšlenky …

briketka10

lllines mě nevadí,že píšeš bez diakritiky a přečti si prosím Tě příspěvky, jak jsi odpovídala..

a přijmi ode mne omluvu, souhlasím s Tebou i barnajkou !! mám taky problémy, ale jiné ne s češtinou, dokážu to pochopit, nic jsem Ti neříkala ohledně psaní..

Illines

Briketko,ja pravdou ,ze si mi nerikala nic o psani,jen nevim proc ,ale chtela jsem to jen vysvetlit jak to se mnou vypada a tak jsem se sverila tobe adresne.Ja nemam ve zvyku napadat lidi a beru je takove jake jsou .Dekuji vam .

anonym

Prosím Tě, oprav si to. Má to být napsáno takto: Proč je angličtina tak oblíbená? Oproti jiným jazykům? Dnes už nějak nedávám, jak se tady pořád kritizuje neznalost jazyka českého. Bohužel, plným právem.

anonym

Anglicky se mluví v Evropě, Asii, Africe, Austrálii a v Americe. Většina kolonizovaných zemí nemluví anglicky z důvodu její oblíbenosti, ale proto, že tímto jazykem bylo přinuceno mluvit domorodé obyvatelstvo. Také objevitelské cesty mořeplavců sebou nepřinášely vždy jen pozitivní výsledky. Hodně se angličtina stala důležitou díky počítačům. No a v neposlední řadě je zde skutečnost, že Amerika díky svému postavení světové velmoci má pocit, že je oprávněna být „světovým policajtem“ a plést se do všech politických rozmíšek ve světě. Hlavně do těch, kde lze získat výhodné obchody pro USA samotné.

Illines

Ocko,ja to opravila,jen jsem prehmatla a to snad neni trestny?Jinak v pohode ,beru kritiku.A jestli jsi zaregistrovala mou otazku k tobe ?

Illines

Jinak-ja jsem pisi bez diakritiky uz 2 roky a menit to nebudu ,nebot mi to dela problem .Jsou tu se mnou srozumeni.

fcoop

Pardon,že se vměšuji,ale co to je „Dnes už nějak nedávám, jak se tady pořád .......“?
Nějak nechápu smysl.

anonym

Nejspíš chtěla ocko napsat „..nějak nenadávám..“, ale v podtextu máš pravdu, že upozornění na překlep by samo též mělo být bez překlepu.

Sůwa

Mně ta věta stejně nedává smysl i když zaměním >nedávám< za >nenadávám<.
K původnímu dotazu bych dodala, že angličtina je mezinárodním jazykem i v letectví a námořní dopravě. Paradoxně v době, kdy my jsme měli povinnou ruštinu, Rusové se učili angličtinu a dnes jsou jazykově proti nám ve velké výhodě.

Illines

No ja sama ,nevim ,ale davam na srozumenou,ze mam s cestinou uz nyni problemy s odloucenim domova do ciziny.A tak prehmatnu ci udelam chybu,neni to schvalne.

led

Žiadne strachy, ak sa píše na klávesnici bez diakritiky, tak to je úplne prirodzené. Podobne je to i s mobilom, pozrite sms, hlavne mladí ľudia už zabúdajú potrebnosť rozlišovacej schopnosti diakritiky a zázračného písmenka i-y

briketka10

nestačím se divit co je kolem diakritiky a přehmaty keců ať si píše kdo chce co chce a jak chce, hlavně ať nenapadá uživatele..