bolak

Proč je alkohol legální a tvrdý drogy ne?

Myslím jako skutečnej důvod. Když se na to podívám nezaujatým okem, tak:

  • na alkoholu vzniká závislost, na heroinu vzniká závislost
  • když to jednorázově přepísknete s dávkou heroinu, tak vás to může zabít, když to jednorázově přepísknete s chlastem, tak taky
  • když si sednete za volant, ohrožujete život jak s jedním tak s druhým v krvi
  • dlouhodobý užívání ničí zdraví jak u toho tak i u toho

Tedy jedinej očividnej rozdíl kterej mě na první pohled napadá je ta cena. Že vás nikdo kvůli flašce piva nezabije, kdežto feťák vás klidně zapíchne aby měl na dávku. A nebo nepřepadne, kvůli chlastu se nevykrádaj obchody tak jako kvůli dávce lékárny, ale tam je spíš problém v tom že flaška piva stojí 20 korun a dávka několikanásobně vyšší cenu, což je ale spíš daný složitostí celého drogového procesu ne? Pašování, riziko, neefektivnost výroby, distribuce, zabavení drogy policí, nízká konkurence ve kšeftě… todle všechno by legalizací drog odpadlo a náklady by se snížily tak rapidně, že by tvrdý drogy byly cenově dostupný pro každýho, stejně jako alkohol.

Nejlepší odpověď
gecco

Tvrdé drogy mají ´trošičku´ jiné účinky a vytvářejí ´trošičku´ jinou formu závislosti (a ´trošičku´ rychleji), než alkohol…
Ale hlavní důvod je ´tradice´ – zatímco alkohol je široce dostupný od pravěku a už ve starověku se z něj platily daně – tedy existuje jistá společenská tradice, tvrdé drogy jsou poměrně nové…
😉

Další odpovědi
anonym

Protože chlast se dá zdanit, drogy nikoliv!

zzzlatokopka

Pač v parlamentu chlastaj, až si budou šlehat, budou legální i tvrdé drogy:-)

Doplňuji:
Barbakane proč se nedají drogy danit?

Spíš něž povolit drogy, bych vedle drog v rámci trestního zákona postavila pančovaný alkohol a cigarety. Tam je obrovský daňový únik, a pokud by za to byl pořádný flastr, hodně „obchodníků“ by raději danilo.

klumprt

Aby se to srovnalo, tak by se musel buď zakázat alkohol nebo legalizovat heroin.

Experiment s prohibicí v USA dopadl hůř než špatně. Absolutně to nefungovalo a vznikly tam zločinecké struktury, které jsou tam dodnes a jen se přeorientovaly na drogy.

A legalizovat heroin? Pravděpodobně by klesla cena, pravděpodobně by se kvůli němu tolik nekradlo. Byl by ovšem široce dostupný, což dnes není. Myslím, že teď nikdo z nás neví o někom, od koho by se dal heroin koupit. Pokud bych chtěl nějaký sehnat, musel bych se po něm dosti komplikovaně pídit. Pokud by byl legální a dostupný, pravděpodobně by společensky vyřadil daleko víc lidí než se mu daří dnes. A myslím, že heroin vyřazuje lidi přeci jen rychleji než alkohol. S alkoholem dokáže člověk normálně žít a pracovat celý život, nebo aspoň několik let. S heroinem, obávám se, to moc nejde a ten úpadek je mnohem rychlejší.

anonym

Kdyby byly drogy legální,tak by si navyknul kde kdo a bylo by to jenom horší o moc horší…
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Am­sterdam_shop
…bez tak to byly syntetické drogy s vyšlechtěnými účinkami požadované látky,ale díky bohu už je to pryč,protože kdo nemá na drogy krade apod.

zjentek

voni už prej o legalizaci koksu přemejšleli (rockefeller a spol), jenže se nedohodli na značkách dle kvality. Nejde o spotřební daň, jenže každej z těch distributorů chce prej hned ze startu vyvíjet koks Unique, ale nikdo nechce dělat koks Start. No a voni by chtěli dát koks do každý rodiny( jako to chtěl Gates s pc) a zároveň zachovat prestiž elitních šňupačů. A na tom to celý shořelo, i když žádná studie vlastně neprokázala, že né každej by chtěl šňupat Startky ;q