janesis

Proč jdou můry za světlem?

proc se snazi dostat k sv+tlu když to e noční hmyz? co je n a tom světle tak přitahuje i ostatní hmyz?

Nejlepší odpověď
annas

Přestože můry létají za světlem, ve chvíli, kdy se k němu přiblíží, často změní směr nebo se usadí dál od něj. Oko můry je složené z omatidií, buněk citlivých na světlo. Když se můra dostane k ostrému světlu, reagují na něj pouze ty buňky, které jsou přímo proti světelnému zdroji. Okolní buňky žádné světlo neregistrují, aby noční vidění zůstalo ostré a můra nebyla oslněna. Výsledkem je, že motýlek vidí jasné světlo s tmavým kruhem kolem něj. Studie naznačují, že můry se snaží letět do tohoto tmavého prstence spíše než ke světlu, což by vysvětlovalo, proč na poslední chvíli změní směr.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:PFVA9my­vahYJ:www.stej­skal.orlice.cz/o­tazniky/mury.htm+pro%C4%­8D+m%C5%AFry+p%C5%99i­tahuje+sv%C4%9Bt­lo&cd=1&hl=cs&ct=clnk&gl­=cz&source=www­.google.cz