Hakunamatata

Proč jablečný džus nadýmá a co se přitom děje v těle?

Jak vznikají plyny způsobené jablečným džusem?

Nejlepší odpověď
Pájo

Neměla jste na mysli jablečný mošt? Ten ještě nepasterizovaný by to mohl způsobovat díky nastartovaným kvasným porcesům… ale u jablečného džusu jsem se s tím dosud nesetkal.

V případě džusu to může způsobovat vzájemná kombinace některých potravin při zpracování živin ve střevech. Podílí se na něm řada tělu vlastních střevních mikroorganismů.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/St%C5%99ev­n%C3%AD_mikro­fl%C3%B3ra

Další odpovědi
cochee

Já teda nevím, asi není univerzální odpověď, mě jablečný džus nenadýmá…

nonnel

Je to obyčejné kvašení.