zjentek

Proč i civilizovaní Evropané se pravidelně jezdí najíst do jedné z žump Evropy?

Z jaký pohnutky či dogmata nebo co často Němci jezdí na jídlo do ČR? Vždyť tady tu žumpu zakládají právě proto, aby ji neměli doma, tak jak to mají v mozku poskládaný?

Odpovědi
dudu

Jak kde. Dnes už i u nás existují restaurace na velmi solidní úrovni. V září jsme pobývali v jednom příjemném hotelu ve Františkových Lázních. Z necelé stovky hostů valná většina pocházela z Německa a my našinci /všech nás osm/ jen koukali jak je rozmazlovali a co všechno, ale objektivně řečeno též i nám, vychystávali.
Faktem je, že se tam zdravilo a hovořilo hlavně německy, což mě po pár dnech /ač tento jazyk slušně ovládám/ docela štvalo a proto jsem personálu k jejich překvapení na pozdrav odpovídal „zdrástvujtě“. Vzali to s humorem a proto se tam rádi někdy vrátíme.

Drap

Proč? Většinou z důvodů ceny. Všechno jídlo u nás neni špatné. Špičkové podniky nakupují kvalitní zboží na vaření.

led

Preto, že ČR nepovažujú za jednu zo žump Europy.