Kelt

Proč herce v některých filmech dabuje někdo jiný?

Mám na mysli český film s českými herci. Kaedý mluví toho svého. Chápal bych, že zvuk se dělá pozněji, takže když herec uže nežije, namluví ho někdo jiný. Ve filmu Adéla ještě nevečeřela hraje Olga Schoberová, která hrála i ve filmu Limonádový Joe tam mluví svým hlasem, ale v Adéle, ji dabovala Libuše Švormová. Proč? Lidé spíše poznají tvář než hlas? Schoberová nebyla politicky aktivní, ani neuprchla do ciziny.
Díky

Nejlepší odpověď
jjj123456789

Protože chcou ušetřit.

Další odpovědi
marci1

Důvody bývají velmi různé. U Olgy Schoberové to bylo např. to, že Libuše Švormová dabovala velmi dobře Angeliku. Režisér chtěl spojit krásu s krásným hlasem. Jiné důvody bývají třeba to, že herec má akcent nářečí, mluví velmi rychle apod. 🙂
„Olga Schoberová (71)
Role: Karin
Film: Adéla ještě nevečeřela
Kdo ji namluvil: Libuše Švormová (78)
Důvod: Režisér Oldřich Lipský si Libuši Švormovou oblíbil poté, co tak excelentně namluvila krásnou Angeliku. Když do své komedie angažoval český sexy idol Olgu Schoberovou, napadlo ho stejným způsobem spojit krásu s krásným hlasem. Švormová ihned souhlasila, Schoberová byla proti. Už se totiž cítila jako hvězda. Nebylo jí to ale nic platné. Smlouvu už měla podepsanou.“
Jak to bylo u jiných herců ? Podrobnosti ve zdroji.

http://www.aha­online.cz/cla­nek/trapasy/97631/toh­le-jste-nejspis-netusili-podvody-filmaru-s-hlasy-ceskych-hercu-velky-prehled.html