Proč hasiči při výstupu do 4.podlaží (3.patro) nejsou jištěni?

Při nácviku a soutěži nejsou jištěni a vystupují s hliníkovým žebříkem o váze 8.5 kg do výšky asi 20m. https://www.google.cz/…
Doplňuji:
je to jen soutěžní disciplína.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Trénujú situácie, ktoré sa môžu stať. A to bez ohľadu, či ide o reálnu situáciu, alebo o súťaž. Vždy naplno.
Nie všade je možnosť upevnenia istiacich lán. Takže trénovať musia aj vyváženosť plne naloženého človeka na zvislej rovine (stene domu). Niekedy treba dokonca liezť len pomocou jednej ruky (druhá nesie (istí) bremeno), tam je to naozaj o vyvážení a rýchlosti.

Další odpovědi:

Stříbrný

Jištění při požárním sportu - výstup na věž je běžné. Při nácviků může být hasič jištěn na laně pokud to sám neodmítne. Při soutěžích, se pod věž hned po výstupu do prvního okna dávají matrace obdobné jako při atletice pro skok vysoký.

Stříbrný

naše jednotka také jezdí na tyto soutěže ale nikde jsem neviděl že by tam bylo jištění,max tak matrace pod věží.Ale také jsem ještě neviděl že by z ní někdo spadnul,jen musíš pořádně zaháknout žebřík.

Zlatý

Já to vidím tak, že trénují reálné situace při zásahu. Kdo by je tam jistil. Někdo musí být první !
Doplňuji:
Většinou se ale používá plošina nebo výsuvný žebřík, ale co kdyby !

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 246
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 132
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 100
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 82
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.