bolak

Proč hasiči jezděj po tyčích?

Nebylo by rychlejší, kdyby seděli všichni dole, rovnou u hasičskejch aut, hráli piškvorky nebo tak něco a v případě požáru jen naskočili a odjeli?

Nejlepší odpověď
meTTax

Dobrý den,

u nás v našem městečku hasiči většinou vyjíždějí jednou denně, tzn. někdy se ani směna k výjezdu nedostane. Proto jsou raději nahoře, hrají hry, dívají se na něco, dělají jiné aktivity. Ono těch 5 vteřin než se dostanou dolů včetně sjetí z tyče v závěru moc neudělá, když ze zákona mají vyháškou stanovenou dobu výjezdu do 2 min. To spíše to oblékaní.

Zůstávám s pozdravem

Další odpovědi
www

Dobrej nápad.
A mezi těma autama budou mít i vařiče, lehátka, kuchyňku atd.
Přemýšlej!
Tyče jsou zkrátka nejrychlejší.
Doplňuji:
Smysl tvých otázek mně někdy silně připomíná otázky bývalého pana „KGB“, nebo jaxe jmenoval.. ☹

Damiana

Je to prý daleko rychlejší než běhat po schodech.
Ve společenské místnosti se předtím než hoří, mažou olejem – jak si bájí zejména americké hasiče spousta žen …a pak, když se ozve signál, krasavci v tílku sjedou po tyči a naskáčou do aut… No, mě zase zajímalo, jestli po té tyči lezou i zpátky… Btw – Znám jednoho hasiče od nás z ulice a toho si s jeho rozměry nedovedu představit u jakékoli tyče vůbec!
Ale tady máš rozhovor s jedním Soptíkem, někde ke konci přijde řeč i na tyč…:-)
http://www.mo­namie.cz/posts/1802-rozhovor-my-hasici-se-neradi-chlubime

sevos

Prostě tak je to v řádech.Nedovedu si představit,že by proškolování,od­počinek a ostatní aktivity probíhaly v garáži.

Funna

protože by museli mít větší garáže!! .-)

anonym

neboť nemají tobogán, tak se museli spokojit s tyčí

anonym

Tak si představ, že by měli dolů sjíždět třeba po hranolech. A nehoblovaných. To by jsi k nim moc lidí nedostal.

honza19hk

a to bys jako seděl celejch 12 hodin za cisternou a hrál karty. Schválně jak dlouho si myslíš že ten sjezd po tyči trvá z prvního patra do přízemí?? mě tak asi 2 sekundy(dle toho kde se zrovna nacházím) a to vlítnu do dvěří n šup na tyč.Jelikož jsem strojník a musím být u auta jako první.

A u dobrovolnejch bych to vůbec neřešil,pokud drží pohotovost na stanici stejně není výjezd každech pět minut(pokud není nic mimořádného) takže nevím proč by neměli sedět v patře. A pokud je hlášen výjezd a chlapi přijedou na hasičku z práce,domu,atd… tak ani nejdou nahoru ale rovnou pro výstroj(která je poblíž aut-tzn dole) a šup do aut.

bolak

www: myslíš občana GVKB? mého mentora a průvodce životem?

bolak

www: já v práci taky nemám lehátko a obejdu se…