Proč hadi (plazi) vydrží 3 roky bez stravy

Nejlepší odpověď
briketka10

měla jsem Hroznýše královského po sežrání dvou potkanů také nejedl jeden rok..
nevím proč bylo mi to divné, volala jsem na veterinu do Hradce Králové, tam je specialista na plazy a ten mi řekl, že je to v našich podmínkách normální, byl dlouhý 2m, ale ne tlustý, tak jen trávil, ale až se prý bude slíkat, že si musím dávat velký pozor a pomoci mu se slíkáním hlavičky, aby si neponičil oči a namáčet mu ji :D

Další odpovědi
Lucijej

No tak jak kteří. Taková naše užovka to fakt nedá.
Ale když taková anakonda spolkne člověka, divoké prase apod., tak to dlouho trvá, než to stráví, navíc s takovou zátěží nemá sílu se moc pohybovat, takže spotřeba energie klesá.

SonsyMite

Vím jedině o tom že když had spolkne antilopu (2 měsíce ji polyká) tak nemusí jíst 2 roky.