bolak

Proč Gargamel neměl rád šmouly?

Nejlepší odpověď
marci1

„Gargamel chytal šmouly, které potřeboval jako ingredienci do svého lektvaru pro výrobu zlata, tak jak se psalo v jedné kouzelné legendě o Kameni moudrosti. Ostatní šmoulové se mu ale postavili a osvobodili uvězněné přátele. Gargamel se v souladu se svojí povahou vzdal. To byla chvíle kdy zaujal vůči šmoulům maximálně nepřátelský postoj a slíbil si že se pomstí.
Použití šmoulů je různé. Občas šmouly chytá protože je chce sníst, občas z nich chce vyrobit zlato. K výrobě zlata je potřeba 6 šmoulů. V jedné epizodě seriálů Gargamel ve vzteku prohlásil:"Nechci je sníst. Nechci z nich vyrobit zlato. Chci je prostě zničit!“
Gargamel ale chytá pouze šmouly kteří se potulují sami v lese a nebo v okolí jeho domu, neví totiž kde je vesnice šmoulů což ho velmi zlobí". 🙂
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Gargamel

Další odpovědi
Muffz

Protoze je nemohl chytit, aby jim ukousl hlavu, povecerel a z tela udelal lektvar.

BANAN93

Protože měli jeho prsten moci a chtěli ho odnést do hory osudu zničit !

Šidlo

lebo autor bol antisemita

takže žiaden skutočný dôvod nebol pre malé deti potrebný – deti sú pre brainwash najlepšie.....