Hana N.

Proč Frontline (přípravek proti blechám a klíšťatům určený zvířatům) na mých hafanech najednou ztrácí účinek?

Vždy byl plně účinný po celá léta,ale teď nemůžu přijít na to,v čem je problém.Blechy přípravek absolutně nerespektují.Změnu složení v přípravku jsem nenašla. Děkuji za případné odpovědi.

Odpovědi
Drap

Každé dva až tři roky měním značku přípravku, Jinak se účinnost vytrácí

Questman

Po posledním použití nejspíš některé blechy či jejich vajíčka na psu přežily a tím získaly odolnost vůči tomu konkrétnímu přípravku, v podstatě jste je naočkovala proti Frontlinu :D

Jak říká Drap, zkuste jiný přípravek :)

beer

Každý veterinář ti potvrdí, že přípravky se většinou musí střídat – právě z důvodů, co uvádíš. Rovněž ti poradí další postup.

Zdroj: Vet.praxe