ted

Proč Francouzi říkají Centru Pompidou Beaubourg ?

Nejlepší odpověď
annas

Pařížské Centre Pompidou. Národní muzeum moderního umění otevřelo brány roku 1977 v pařížské čtvrti Beaubourg a představuje umělecká díla od dvacátého století až do současnosti.
--

Podrobnosti v magisterské práci stanovení a proces legitimizace mediálního umění ve Francii od 60. let 20.stol po současnost

Centre Georges Pompidou, IRCAM, INA
Důležitost tiché kultivace myšlenek v 60. letech je dobře viditelná u Pompiduova kulturního centra. Kořeny nápadu vystavět v Paříži velké muzeum 20. století sahají právě do 60. let k výstavě Les Sources du XX siěcle Jeana Cassoua.38 Celý projekt rozpohyboval po éře Malrauxovy a de Gaulleovy nacionalisticky směřované vlády nový prezident Pompidou, když v roce 1969 vypsal mezinárodní konkurz na stavbu tohoto objektu v srdci Paříže. Tento prvotní impulz byl stavebním kamenem, který se zhmotnil mezi lety 1972–77 pod britsko-italským vedením architektů Renza Piana a Richarda Rogerse.40 Na architektonickém projektu se mimo jiné účastnil i Jan Kaplický, který v letech 1971 – 1973 působil v jejich ateliéru.41 Celým názvem Centre national ďart et de culture Georges-Pompidou neboli Beaubourg slouží dodnes jako místo bující současnou kulturou na poli vizuálního umění, divadla, hudby, kina, literatury a mluveného slova. Pro své sbírky stojí v čele evropské moderní a současné kultury. Jeho fundamentální základnu tvoří 2 oddělení – Musée national d'art moderne / Centre de création industrielle a Département du dévéloppement culturel. Většina aktivit centra (společně s jednou z přičleněných institucí BPI – Bibliothěque Centre Pompidou) je soustřeďována v jeho hlavní budově, ve čtvrti Les Halles.

https://is.mu­ni.cz/th/16347­2/ff_m/Ustano­veni_a_proces_le­gitimizace.txt

Dále
http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­fr&u=http://www­.aulaleonardo­.com/frances/be­aubourg/beaubou­rg.pdf&prev=/s­earch%3Fq%3Dpou­rquoi%2Ble%2Bnom­%2Bdu%2BCentre%2BPom­pidou%2BBeaubou­rg%253F%26cli­ent%3Dfirefox-a%26hs%3DgUB%­26rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial%26channel%3Drcs

Další odpovědi
anonym

Protože leží na katastru této obce (Beaubourg).