Mofli

Proč fps a ne jednoduše čas při titulcích?

Dobrý den, můžete mi někdo vysvětlit, jaký je vztah mezi fps obrazu filmů a titulky? Logické by bylo (?), když uplyne 10 min. ve filmu, tak upline také 10 min v titulcích, ale je zřejmé, že titulky se musí synchronizovat k fps obrazu a ne k uplnynulému času. Divné, ne? Díky moc.

Nejlepší odpověď
dave09

Podle mého názoru všechny typy titulků na fps nezávisí.

Například u titulků s koncovkou .srt se titulky řídí podle času. V souboru s titulky je například uvedené, že od času 00:13:15,432 do 00:13:17,225 má být zobrazen nějaký text. To z části odpovídá Vaší logické verzi.

Oproti tomu titulky s koncovkou .sub se řídí právě podle čísla framů (text je zobrazený od framu 1050 do 1090). Zde už ovšem velmi záleží na tom, jaký FPS film má. Titulky třeba budou sedět na film o 25 FPS, ale u filmu s 24 FPS již sedět nebudou, protože každou vteřinu zde bude zobrazen o 1 frame méně, za minutu o 60 framů méně atd. Frame číslo 1050 tedy bude u filmu s 25 FPS odpovídat času 42 vteřin, u filmu s 24 FPS to bude však čas 43,75. S větším počtem framů bude tento rozdíl logicky narůstat.