misskas

proč fotoaparáty natáčí video s nízkou kvalitou zvuku?

mám doma fotoaparát a ten sic nahrává video v dobre kvalitě ale zvuk je sice ve PCM, ale JEN v 8khz a 88kbps rychlosti.proč není v mp3, nebo ve wav ve 1411kbps?

Odpovědi
mosoj

A nebyla by to zbytečnost. Jakou kvalitu asi tím pidimikrofonem nahraješ.

Bedy

Ty foťáky nemají nějaký dobrý mikrofón, takže nemůžete čekat zázraky. Zlepšit kvalitu zvuku můžete například, když na mikrofon nalepíte kousek houbičky na nádobí.
Také se můžete podívat do nastavení foťáku – některé foťáky mají možnost změnit formát nebo kvalitu.