fcoop

Proč existuje v Americe zvyk?

dávat si – pokud možno obuté – nohy na stůl?

Má to nějaký racionální důvod?

Nejlepší odpověď
anonym

Byla jsem v Americe … mela jsem Americany na navsteve v Evrope a u nikoho jsem nohy na stole nevidela. Sami rikaji , ze to je jen ve filmech. 🙂 Ja sama nikdy nedovolim navsteve se zouvat ( mam vsude dlazbu , nebo plovouci podlahy ) a Americani si vozi sebou na navstevy svoji domaci obuv v igelitovem pytliku.! To prekvapilo zase me ! 🙂
Ale jako v Cechach jsme kazda rodina jina , tak … tak to bude i za oceanem . 🙂

  • iv-

Další odpovědi
annas

Američané prý víc dbají na pohodlí než na společenská pravidla. Zřejmě se tato pozice odvíjí od kovbojů, kteří přišli unavení a byli pohodlni sundávat body.

Rovněž prý dvě minuty sezení v této pozici zvyšují sbevědomí, zbavují muže úzkosti a strachu, dokonce zvyšují u mužů počet hormonů … To znamená, že takto „posíleni“ muži nabývají na jakési vážnosti a mají větší tendenci riskovat…

Našla jsem v jednom zdroji přeloženém z angličtiny, ale blokl se mně počítač, takže jsem o zdroj přišla.

Drap

V dnešní dobš se to vyskytuje už velice málo. Tento zvyk se traduje z dob dřívějších.

led

Podľa klasických kowbojek:
ak si hosť dá nohy na stôl, má mierové úmysly. Aby vytiahol zbraň, nohy musí zložiť zo stola.
Robia to pre zvýšené pohodlie, ale myslím, že len vtedy, keď v miestnosti nie je dáma. Aspoň ja a ako píše -iv-, ani ona, som ich takto nevidela.

Ella

nemá – jsou to prostě prasata…

asi to dělali kovbojové, hlavně ve filmech jsem to vídala s těmi botami s ostruhami, tak si asi říkají jaká to není frajeřina…

anonym

Já nejsem američan a někdy si ty nohy na stůl dám taky.A důvod? Lepší se mi prokrvují nohy!Pravda je,že nohy jsou bosé a nedělám to ve společnosti! 🙂

Syd

Co je na tom divnýho? Já to taky dělám ( i když pravda, doma). Když celej den sedíte s nohama dolu, začnou vás bolet a taky je to tak prostě pohodlnější