Avatar uživatele
fcoop

Proč existuje v Americe zvyk?

dávat si – pokud možno obuté – nohy na stůl?

Má to nějaký racionální důvod?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? anonym, anonym, Kerberus, anonym, anonym před 4615 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Byla jsem v Americe … mela jsem Americany na navsteve v Evrope a u nikoho jsem nohy na stole nevidela. Sami rikaji , ze to je jen ve filmech. 🙂 Ja sama nikdy nedovolim navsteve se zouvat ( mam vsude dlazbu , nebo plovouci podlahy ) a Americani si vozi sebou na navstevy svoji domaci obuv v igelitovem pytliku.! To prekvapilo zase me ! 🙂
Ale jako v Cechach jsme kazda rodina jina , tak … tak to bude i za oceanem . 🙂

  • iv-

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Američané prý víc dbají na pohodlí než na společenská pravidla. Zřejmě se tato pozice odvíjí od kovbojů, kteří přišli unavení a byli pohodlni sundávat body.

Rovněž prý dvě minuty sezení v této pozici zvyšují sbevědomí, zbavují muže úzkosti a strachu, dokonce zvyšují u mužů počet hormonů … To znamená, že takto „posíleni“ muži nabývají na jakési vážnosti a mají větší tendenci riskovat…

Našla jsem v jednom zdroji přeloženém z angličtiny, ale blokl se mně počítač, takže jsem o zdroj přišla.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

V dnešní dobš se to vyskytuje už velice málo. Tento zvyk se traduje z dob dřívějších.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Podľa klasických kowbojek:
ak si hosť dá nohy na stôl, má mierové úmysly. Aby vytiahol zbraň, nohy musí zložiť zo stola.
Robia to pre zvýšené pohodlie, ale myslím, že len vtedy, keď v miestnosti nie je dáma. Aspoň ja a ako píše -iv-, ani ona, som ich takto nevidela.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

nemá – jsou to prostě prasata…

asi to dělali kovbojové, hlavně ve filmech jsem to vídala s těmi botami s ostruhami, tak si asi říkají jaká to není frajeřina…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Já nejsem američan a někdy si ty nohy na stůl dám taky.A důvod? Lepší se mi prokrvují nohy!Pravda je,že nohy jsou bosé a nedělám to ve společnosti! 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Syd

Co je na tom divnýho? Já to taky dělám ( i když pravda, doma). Když celej den sedíte s nohama dolu, začnou vás bolet a taky je to tak prostě pohodlnější

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek