Michal Kole

Proč existuje možnost stáhnout trestní oznámení nebo žalobu?

Jak je pojištěno, že na podávajícího není ze strany žalovatelného činění nátlak, aby trestní oznámení nebo žalobu stáhl?

Odpovědi
Mapel

Pokud se chce někdo někomu pomstít a podá žalující oznámení o podezření ze spáchání trestného činu. Policie buď prokáže nebo ne a odloží celý případ. Při neprokázání neřeší, zda to bylo úmyslné poškození nebo ne. Žalovaný by musel podat nové oznámení.