Aukkimi

Proč existuje lenost a jak se jí lze zbavit?

Jak se zbavím lenosti – která se mne drží už dlouhou dobu?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je příliš obecná, záleží na věku. Může jít dokonce i o chorobu. Pokud si sám nevíte rady,. obraťte se na psychologa.

Proč existuje lenost?

I když jste neuvedl věk, přesto si zkuste pročíst názor psychologa. Dovíte se možné příčiny.

„Častou příčinou je podle různých výzkumních studií nedostatečně pevná a spolehlivá vazba s matkou nebo náhradníkem matky – jiným pečujícím dospělým v raném dětství atd.“.

Lenost jako neochota být dospělý – Zuzana Müllerová
http://zuzana­mullerova.blog­.idnes.cz/blog­.aspx?c=300788

Psychologové lenost nazývají prokrastinace.
Dále si projděte archív, otázka se již po několikáté opakuje. Projděte si další rady.

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=prokrasti­nace

Důležitá je sebedůvěra a vůle. Chci to udělat, baví mně to, nikoliv že musím. Motivovat se. Uvědomit si, v čem je váš problém, zda ho snáze vyřešíte v klidu, nebo při časové tísni.
Abyste se přinutil do práce, je nutné, abyste odstranil všechno to, co vás ruší, odvádí od činnosti, a soustředil se. Musíte odstranit všechny rušivé elementy a soustředit se. Pevná vůle určitě dokáže zázraky.

„Nepřekonatelné překážky si mnohdy jen vymýšlíme, abychom omluvili, že nám chybí vůle.“ François de La Rochefoucauld

Další odpovědi
Kepler

To chce dlouhý bič a malý dvorek. Nebo z toho sám vypluješ, až budeš odpovědný i za jiné lidi (třeba vlastní děti). Nebo až ti půjde o kejhák – to se budeš divit, čeho jsi schopný!

Drap

Použij svou silnou vůli a přestaň být líný.

briketka10

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mate-vy-nebo-nekdo-z-vaseho-okoli-pozitivni-zkusenosti-s-lecbou-prokrastinace#dis­cussion

annas

Ad briketka10.,

vložila jsem odkazy na všechny otázky, v archivu, které se týkaly prokrastinace.

Samozřejmě dopnila další informace.

annas

Omylem jsem klikla. Tazatelka se ptala PROČ lenost vznikla. V archívu je spíš, jak se léčí, jaké kdo má zkušenosti.

annas

Ad Aukkimi
omlouvám se, že jsem vám psala jako muži. Nevšimla jsem si ženského avataru. Děkuji.