Avatar uživatele
mosoj

Proč EÚ nezakáže pro motýly název Butterfly ?

Když evidentně neobsahují 80% mléčného tuku.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, Děda Louda, Damiana, briketka10, zzzzz, gagaga, ptáč před 3691 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Zajímal mě původ tohoto sllova. Už je mně jasné, proč EU název nezakáže.

1.. Už nejsou čarodějnice, které létají na koštěti a neujídají máslo nebo neupíjejí mléko, protože jsou „podezřelá“.

2. Pokud se přece najdou, tak se poslancí bojí, aby je čarodějnice nesvezla na kotěti a neodletěla s nimi do své chaloupky v hlubokém lese a museli ji sloužit.. Kdo by pak rozhodoval.

3. Aby vyráběné máslo připomínalo, že Butterfly, to bylo máslo. .

4. Hmyzí výkaly neřeší.

Výraz vznikl ve staré angličtině ze buttorfleoge,
Výrazy máslo + létat. v pochybném, podezřelém atd. významu. Možná, že na základě staré představy, že hmyz (nebo čarodějnice maskované jako motýli) konzumovali máslo nebo mléko, které mělde zůstalo odkryté.
Druhá možnost, že světla žlutá barva křídel mnoha druhů motýla naznačuje barvu másla.
Další teorie ho spojuje s barvou výkalů hmyzu

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
MK44

Jak, evidentně? Vynikající nápad pro zřízení úřadu pro kontrolu obsahu mléčného tuku v tělech motýlů. Zajděte za nějakým europoslancem! Určitě si v tom najde nějakou tu pracovní náplň. Jo a kolegovi cocheemu nevěřte. Kšeftovat se dá s kdečím, i s motýli, ať už s živými nebo napíchnutými. 😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

Hm, možná proto, že motýli nejsou předmětem obchodu :)
Doplňuji:
MK44: asi ano, zapomněl jsem na vždy platné „každé zboží má svého kupce“ ;)

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek