huxa

Proč EU, NATO, OSN, USA tolerují okupaci a napadení jiných států/svých členů?

Nechci zde debatu, kdo za tím stojí, jak je zlá amerika či putin, co je jisté, Ukrajina nepovolila vstupu Ruského konvoje, ten ovšem vjel na její území, před pár měsíci se přidal Krym k Rusku, bez povolení ukrajinské vlády (jako by se Morava přidala ke Slovensku, bez nějakého povolení české vlády). Proč před těmito vojenskými akty tyto aliance zavírají oči? Přeci všechny mají vůči Ukrajině závazky a už se ukázalo za německé říše, že dělat ústupky a nechávat bez boje území rozpínavým státům není cesta k míru.

NEŘEŠTE BOJ ZÁPAD X VÝCHOD, chci čistě vědět, proč tyto aliance nic nedělají a Rusko je stále v OSN? Uvalování sankcí je naprostá zbabělost, jako když na pískovišti sousedské dítě hodí bábovičku na vaše dítě a vy mu trochu popustíte duši u kola.

Nejlepší odpověď
rigormortis

  1. jde o delikátní politickou situaci, kdy vlastně nikoho moc samotná Ukrajina nezajímá
  2. vlastní ukrajinské obyvatelstvo není výrazně ohroženo žádnou ozbrojenou silou nebo bombardováním měst…jedná se o povstalce, kteří nejsou často ani Ukrajinci
  3. samotný vpád NATO nebo USA do Ukrajiny by byl dost možná horší než je situace teď
  4. nikdo nemá vůči Ukrajině závazky, to ona má závazkyvůči zbytku (plyn pro západní Evropu…Ukrajina prakticky vydírala zbytek Evropy)

Další odpovědi
Nazdar Bazar

Ukrajina v této chvíli není členem EU, ani není v NATO.

zzzzz

Rusko je „silný“ soupeř. Má na své straně např. Čínu, i když se k tomu Čína nevyjadřuje, je jasné, kam by se přiklonila.

Tak třeba OSN, kdo je v čele OSN??? 5 států a mezi ně patří Rusko, těchto 5 států má právo veta, takže i kdyby OSN rozhodlo nějakou sankci proti Rusku, tak ji Rusko v klidu vetuje.

USA soupeří s každým, i s EU, třeba sledování Merkelové.

EU nemá v programu na obranu v podstatě nic.

NATO ví, že bránit Ukrajinu by poškodilo ekonomicky všechny, takto je poškozená pouze Ukrajina.

Drap

Protože většinu konfliktů ve světě a napadení jiných zemí provádí USA za podpory EU, OSN a nato

pondělí

Představ si,že v době jak Slovensko ohlásilo,že chce samostatnost,tak by Česko začalo slováky střilet a jejich území bombardovat,
To se stalo jak Slovinsko ohlásilo odchod s Jugoslávie,stovky mrtvých ve Slovinsku a zničené budovy,nebudu ani citovat co se dělo s Chorvatskem.
Na a ta samá občanská válka ,se děje na Ukraině.prostě na zbrojení se dá vydělávat.
A tak zvaná =gebsovslá = propaganda funguje nyní po dvaceti letech u náz zase.
Před lety jsme měli Sovětskou,nyni zažíváme opačnou.
Jen s tím rozdílem,že jsme nějací lhostejní,co mi do toho ,že někde v evropě vraždí děti,hlavně,to nejsou moje
Doplňuji:
Opravuji,že geblsovská,–psáno foneticky.
No a je mi divné,že humanitární pomoc neposkytli němci,když jsou tak dokonalí
A kdo sleduje TV BBS,tak ví,že v obležených městech umírají lidé a hlavně děti hlady a na obyčejné nemoci,dnes jsem sledoval tv záběry z nemocnice v obleženém městě
Kam se na to hrabe afrika,a všichni tam posíláme peníze na podporu,.........

huxa

Nazdar Bazar – proto ty lomítka. Buď platí to a nebo to druhé. Někdy i obojí.

huxa

rigormortis-Ukrajina před pár lety odevzdala jaderné zbraně, za přislíbení obrany při pádu jmenovitě Ruska. Toto jí měli přislíbit USA a tušímže i EU.

rigormortis

Konkrétně to bylo v roce 1994…problém je v tom, že Rusko na území Ukrajiny nevstoupilo a válečný stav stále není.
Separatisté (skupina násilně oddělující) ukrajiny bohužel bojují za nic…jelikož kdyby nebojovali, tak na ně nemůže nikdo ani útočit (až potom by se začal svět zajímat), ovšem tady už je situace tak komplikovaná a skrytá že totožnost separatistů není prokazatelná (dokonce už tam našli prý i české žoldáky).
Prakticky se neví kdo s kým bojuje a vůbec za co, občanská válka tam není a obě strany bojů často přechází k druhé straně.
A Německo chce do Ukrajiny nasypat půl miliardy eur…tady vidíte chování politických špiček, místo vyřešení problému se snaží zasypat ránu cukrem.

huxa

S tím cukrem je to krásné tvrzení 🙂
Právě už byly dva akty, kdy mohli oprávněně zasáhnout-při vstupu Rusů na Krym (sice tam nějaké hlasování občanů bylo, ale dle zákonů to měli potvrdit ještě v Kyjevě) a teď, když ruský konvoj nedostal povolení ke vstupu a stejně projel, minimálně tento konvoj mohli zastavit za pomocí vojska a při jeho pokračování jej zneškodnit. Nikdo to ovšem neudělal, zajímalo by mne, proč.

rigormortis

Proč by měli střílet první Ukrajinci? Rusové sice riskují pár vlastních lidí, ale získat můžou celou Ukrajinu.