pas

Proč DVD rekordér některé filmy přehrává a jiné ne

Po vložení disku s filmy ve formátu avi a s kodekem Xvid některé filmy hrjí v pořádku a jiné nikoliv a to i na jednom disku, Kde je problém??

Nejlepší odpověď
anonym

Není .avi jako .avi…
😉
Trošku zjednodušeně – .avi je ´krabice´ (kontejner), do něhož je strčený nějak zkomprimovaný obraz a nějak zkomprimovaný zvuk daného filmu.
Pokud DVD přehrávač dané komprimační algoritmy ´zná´, je schopen film přehrát. Pokud je nezná, nepřehraje je (´nerozumí´) – takže se může stát, že přehraje třeba obraz bez zvuku nebo zvuk bez obrazu (nebo taky nic).
Takové soubory je pak možné zkonvertovat do vhodných formátů např. pomocí FormatFactory (k použití zdarma, ke stažení třeba zde – http://format-factory.en.sof­tonic.com/ ).
___
Třeba tady je o tom slušný článek – http://www.di­gilidi.cz/avi-na-dvd-prehravacich-aneb-proc-nektere-hraje-a-jine-ne .
Doplňuji:
Jo – může být problém i v nosiči – jednak jsou některé kvalitnější a jednak třeba DVD přehrávač nemusí být schopen přehrát některé z typů (-R, +R, RW…).
Také může být problém v ve snímacím laseru – jak zmiňuje Hlada.

Další odpovědi
Hlada

Jedou z příčin může být také nízká úroveň signálu z laseru. Ta je způsobená médiem, opotřebením nebo zašpiněním. Doporučuju čočku laseru vyčistit Hofmanskými kapkami nebo nějakým přípravkem na čistění objektivů. Nouzově se dá použít čistý líh nebo izopropylen.

klob1

značkové to rádi dělají, autorská práva atk. obyčejné většinou chroustají vše..

pas

Může být problém i v nosiči? Ted´mám HP a zatím to nepřehrálo ani jeden film cca z 10

cochee

Může, ale není to pravděpodobné. Spíš jde opravdu o nepodporovaný formát videa.

pas

model už má 7 let tak asi zkusím vyčistit, jak radil někdo jiný a když se nepovede tak asi nákup nové techniky…

led

To znamená záznamy staršie ako 7 rokov (ak nie je poškodené médium) na ňom prehráte. Poškodené médium, dosť často sa ľudia mýlia a pozerajú tú lesklú (vypálenú) stranu či nie je poškrabaná, ale väčšia škoda je, ak je poškodená( škrabnutá) tá druhá odrazová strana s potlačou, nápisom. Laserový lúč sa nemá od čoho odraziť…
Takže najpr
1 – vyčistiť hlavu a skontrolovať médiá
2 – skúsiť prehrať staršie záznamy (spred 7 rokov) a novšie , aby ste zistili, ktoré formáty nepodporuje. Na to stačí napáliť 1 DVD s rôznymi typmi formátov
3 – niektoré prehrávače umožňujú nahrať aktualizovať firmware, skúste si overiť aj prípadné náklady.
4 – nákup novej techniky