annas

Proč drží krok dva jedinci, když jdou vedle sebe?

O čem to svědčí?

Nejlepší odpověď
quentos

svědčí to nejspíš o schopnosti synchronizace, na vině bude pravděpodobně mozek

Další odpovědi
vagra

Podle zoologa a odborníka na lidské chování Desmonda Morrise se jedná o neuvědomělou snahu ukázat, že si rozumíme a že k sobě patříme. Je to také signál ostatním, že „držíme spolu, jsme sehraní“. Některé studie naznačují, že přejímáme způsoby kolegů, zvláště nadřízených; například zkřížíme nohy ve stejném směru jako šéf, nebo se současně podrbeme na nose.

Až příště s někým půjdete bok po boku, změňte rytmus kroků. A pak zkuste pokračovat v načatém rozhovoru. Uvidíte, že krok brzy zase srovnáte; lépe se vám tak totiž sleduje cesta i společník. Snáze se komunikuje, jste-li si blíž a hlavy se víceméně nepohybují. Člověk se také při chůzi poněkud naklání do stran. Dva lidé, kteří krok vzájemně nesladí, do sebe každou chvíli vráží.

Zdroj: z-Reader's Digest Výběr

Miroslavst

No jinak by vedle sebe nemohli jít, ne?
http://www.ba­rrandov.cz/ga­llery/112621647­8/1985-vesnicko-ma-strediskova.jpg

iceT

Přirovnala bych to k rytmu,zvlášt kdyby se drželi za ruce,nebo když nesou plnou nákupní tašku každý za jedno uchu:pokud nemají stejný krok,,taška se nese nepohodlně.

poa.li

Abychom mohli jít vedle sebe, musíme držet krok. To mi přijde dost jednoduché..

venkovan

Neplatí to vždy, že dva jedinci drží stejný krok. Ale zpravidla když chtějí jít spolu jdou stejně rychle, ten menší nožičkami víc kmitá, ten větší si nohy jen přehazuje před sebe.

annas

Miroslave, pobavil jste mě. Díky.

Miroslavst

Není vůbec zač.
Rádo se stalo.