postcd

Proč dopravní policie neinstaluje více kamer aby mohla vydělat více peněz na pokutách?

třeba tudy projede denně alespoň 50 aut jedoucích o více než 15km/h nad max. povol. rychlost. To by bylo peněz do státní pokladny..! 5000 pokut denně za celou ČR po 1000 Kč, 5 milionů korun denně, to by se rychle získávaly peníze zpět za instalaci kamer. pěkně by ho to vyblejsklo a automaticky zaslalo do centrály data kde by se automaticky vystavila účtenka řidiči kterou by byl povinen zaplatit do určitého data. na nezaplacené by šla automaticky exekuce. řidič by byl samozřejmě povinen uhradit veškeré náklady na celý pokutovací proces, proč by to měli za něho hradit řidiči, kteří jezdí podle předpisů? + ještě pokutu samotnou. pokutování samozřejmě těch co překračují významně max. rychlost, ne o 3km/h. apod.

Nejlepší odpověď
Quimby

Protože ty kamery taky něco stojí, musí se udržovat systém, který ty kamery řídí. Řekl bych, že tvůj statistický výpočet nějak počítá s tím, že řidiči budou platit ty pokuty pořád. Ovšem oni si vychytají ty místa před kamerami, tam zpomalí a pak si dál jedou jak chtějí. Takže 5mil/den z toho vážně nedostaneš.

Každopádně pokud myslíš, že to v tvém místě má smysl, tak není nic lehčího než poslat návrh na městský úřad/policii. Popřípadě zorganizovat nějakou petici/demonstraci, třeba tvůj názor sdílí více lidí.

Další odpovědi
Drap

Policie má jiné funkce než naplňovat státní kasu.

Agneta

A co když se to všichni řidiči rychle dozvědí? A budou tam projíždět pomaleji…jak je to pak s tou investicí?:DDD

lexx

Tobě nestačí sledovací kamery na letišti, v bance, na lince ve fabrice a na WC v marketu ? Ježkový zraky…

postcd

píšete, že by řidiči zjistili, kde kamera je. to je mi u zadku, cílem je aby snížili rychlost v obci a nebo zaplatili po zásluze. Pokud by toho bylo dosaženo, byla by kamera dobrou investicí, to asi má na starosti obecní P městský úřad dopravní odbor, nebo jak to je?

mojitek

peníze z pokut stejně nejdou přímo policii/měšťákům. Jdou městu a tam se to přerozděluje do všech resortů