zjentek

proč dobrovolně tolik hladoví, mrznou, smrdí a trpí?

Bezdomovci. Celej den v tý zimě musí stát u marketu a když vůbec nic nevysomrujou, je to dobrý v tom, že na večer pak střízlivejma rukama rozdělaj doma u řeky alespoň oheň, což není v zimě nic jednoduchýho. A přitom by stačilo, kdyby v neděli ráno u kostela zachrastili kostrou nějaký hodně starý babičky, vyškubli jí z ruky tu její černou kabelku a dali se na útěk rovnou proti policejní stanici. Při troše štěstí by měli později v base tak 6 až 8 zim vystaráno se vším luxusem, kterej daňový poplatník nabízí- nejčastěji je to dobré jídlo, vždy čisté, na omak příjemné tepláky, teplá sprcha, vzdělání, kultura, sport…
Proč tedy tolik trpí a dobrovolně smrdí, když jim tuto poměrně jednoduchou cestu k pohodlí legislativa a sociální systém nabízí?

Nejlepší odpověď
anonym

Oni dobrovolně nehladoví,mají větší rozum než zloději,kteří by krást chtěli.,jsou svoji,maj svůj svět.Já jim občas pomůžu,když je možnost a taky jim řeknu své.
Koupím třeba párek a pivo a snažím se jim něco hezkýho říct.
Zkus se zamyslet a řekni si,co kdybys jím byl ´jednou ty.
Vše se může stát .čau

Další odpovědi
Agneta

Pěkná otázka…tak snad mi teď už věříš, když říkám, že „bezdomovectví“ je duševní choroba – a jedná se o fóbii z uzavřených prostorů. Jak dlouho myslíš, že by to takový vydržel na „pokoji“, v nějaké ubytovně? Ještě během první noci by vyskočil z okna, a zlomil si při tom nohu (nebo všechny kosti) :DDD

gecco

Asi nechtěj dejchat cezenej vzduch…
😉

dědapetr

Protože je to jejich svobodná vůle,jsou na svobodě a raději trpí než by šli do vězení.Přesto že někteří si to nezavinili sami,ale tak se rozhodli.A takový život jim vyhovuje.(některým)