EVIL

Proč do mě uhodila elektřina pri dotyku na trbku vysavače?

pokažde jak začnu vysávat chodbu tak někdy chitnu tu trubu u konce vysavace a potahni za vysavač a v tu chvili do me buchne elektrina ale je to supa jak hovado proste když se dotknu konce trubky vysavače tak to do mě buchne přitom tam není žádna elektrina a staticka elektrina to nemuze být bo ta není tak silná

Odpovědi
Lenny998

Myslim si že to je statická elektrika (Může bejt hodnč silná)

sejtanka

my máme na vysavači takový řetízek,který slouží k uzemnění,a rány nedostávám.

Chytrolín

Je to statická elektřina,která se vytváří a akumuluje vlivem tření vzduchu v hadici.

vb

Je-li vše čeho se dotýkáte, z plastu (PVC, PS apod.), není to pro zdravého člověka zpravidla nebezpečné, ale může to být dost citelné (napětí až desítky kilovoltů, ale malá energie). Elektrický náboj vzniká v izolantech polarizací, např. třením o podlahu(jako té slavné ebonitové tyče liščím ocasem) nebo sběrem náboje z podlahy (princip Van der Graafova generátoru-třecí elektriky). Dotýkáte-li se někde kovu (i takové výrobky existují-např. fy. Lux:-), mohl by vysavač probíjet, napište znovu!

Zdroj: stormsesi.blog­spot.com/2010/04­/gerador-de-van-der-graaf.html

franku

Jedině statická elektřina,někdy je pěkně silná