Avatar uživatele
zjentek

Proč do krmítka nechoděj kosi?

..vždycky se mi tam slezou všichni ti ptáci, které neznám (velikosti čurblů a sýkorek) a z těch větších jen hrdličky, straky a vrány, ale nikde žádnej kos ..jak je to možný?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 3082 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Záleží na tom, co do krmítek sypete. Třeba. semena slunečnice, rozdrcené vlašské ořechy nebo hovězí lůj jsou určené pro různé druhy sýkorek, dlasky, atd.

Kosi se živí převážně bobulemi ptačího zobu, , černého bezu, jeřabin, případně plody hrušek a jablek.

Mám krmítko před oknem, sypu do něj, to co jsem uvedla výš.
Kosům dávam pod krmítko jablka, na zahradě je keř s bobulemi, takže chodí na ně. Někdy vleze kos do krmítka pro sýkorky, sedí v něm, ale semínka nechá na pokoji.


Kosi zobou to, co je bez námahy, , sýkorky semínka či lůj klovou, další návštěvníci krmítka přežvykují – – tak jsem vypozorovala. . .

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

A žijí v tvém okolí kosi?
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Ale létají. Potřebují ale raději větší krmítko.
V současné době mají přirozeného krmení víc než dost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
konemy

Zkus dát do krmítka žížaly:D

Upravil/a: konemy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

ale choděj, choděj…naopak vyženou vrabce a sýkory, jsou větší, silnější

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Chodí i kosi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Kosi jsou ostražití,nechodí moc do uzavřených krmítek,mají raději oteveřené,aby viděli vše v okolí.
https://www.go­ogle.cz/search?q=chod%C3­%AD+kosi+do+krm%C3­%ADtek&biw=1252­&bih=580&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ved=­0CAYQ_AUoAWoV­ChMIr-vJt76SyQIVhTsaCh04mw4E­#imgrc=NgjHmcO­IqCmbMM%3A

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek