zjentek

Proč do krmítka nechoděj kosi?

..vždycky se mi tam slezou všichni ti ptáci, které neznám (velikosti čurblů a sýkorek) a z těch větších jen hrdličky, straky a vrány, ale nikde žádnej kos ..jak je to možný?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, co do krmítek sypete. Třeba. semena slunečnice, rozdrcené vlašské ořechy nebo hovězí lůj jsou určené pro různé druhy sýkorek, dlasky, atd.

Kosi se živí převážně bobulemi ptačího zobu, , černého bezu, jeřabin, případně plody hrušek a jablek.

Mám krmítko před oknem, sypu do něj, to co jsem uvedla výš.
Kosům dávam pod krmítko jablka, na zahradě je keř s bobulemi, takže chodí na ně. Někdy vleze kos do krmítka pro sýkorky, sedí v něm, ale semínka nechá na pokoji.

Kosi zobou to, co je bez námahy, , sýkorky semínka či lůj klovou, další návštěvníci krmítka přežvykují – – tak jsem vypozorovala. . .

Další odpovědi
gecco

A žijí v tvém okolí kosi?
😉

mosoj

Ale létají. Potřebují ale raději větší krmítko.
V současné době mají přirozeného krmení víc než dost.

konemy

Zkus dát do krmítka žížaly:D

lexx

ale choděj, choděj…naopak vyženou vrabce a sýkory, jsou větší, silnější

Drap

Chodí i kosi.

anonym

Kosi jsou ostražití,nechodí moc do uzavřených krmítek,mají raději oteveřené,aby viděli vše v okolí.
https://www.go­ogle.cz/search?q=chod%C3­%AD+kosi+do+krm%C3­%ADtek&biw=1252­&bih=580&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ved=­0CAYQ_AUoAWoV­ChMIr-vJt76SyQIVhTsaCh04mw4E­#imgrc=NgjHmcO­IqCmbMM%3A