Zlatý

proč dnes od rána zvoní zvony na kostelech?

nebo to mám jenom taková pocit?
prostě od rána zvoní.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Dnes je podle katolického kalendáře svaté Heleny. Ta se zasloužila o výstavbu chrámů, byla vzornou křesťankou. Objevila kříž Spasitele.

V Cařihradě nechala postavit chrám Svatých apoštolů. V letech 325/6 podnikla cestu do Palestiny, kde nalezla Kristův kříž. V roce 326 údajně v Jeruzalémě objevila Kristův kříž a pro jeho uložení nechala postavit v Římě baziliku St.Croce in Gerusaleme. V Betlémě dala postavit baziliku Narození a na Olivové hoře baziliku Nanebevstoupení. Konstantina přiměla k tomu, aby v Jeruzalémě vybudoval chrám Vzkříšení. Připisuje se jí i kostel Svatého Kříže v Jeruzalémě.

Domnívám se, že jde o poděkování sv. Heleně v den jejího svátku.

V. v. http://druidova.mysteria.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

U nás nezvonil kostel a to ho mám kilometr o baráku.Nebudují u vás v kostele elektrické zvonění a jestli ho nenastavovali.

Zlatý

Děkuji arygnoc za otázku a Kerberus za odpověď, ač jsem Helena, že na můj svátek zvoní zvony a proč, jsem za svých 33 let nezjistila :-)

Zlatý

u nás jsem nic neslyšela a ve vedlejším městě jsem byla odpoledene a také nic - možná se u vás něco stalo něco uctívají co já vím?

Stříbrný

třeba někdo zemřel... u nás zvonily zvony, když někdo umřel, popřípadě, když byl státní svátek, začínala bohoslužba, byla svatba (v kostele samozřejmě :)) atd...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4396
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2476
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.