Proč diakritické znaménko internet ignoruje?

Programy vychází z angličtiny a naše háčky a čárky nad písmeny jsou pro programy problém a tak nemůže mít adresa stránky háček nebo čárku nad písmenem mnohdy i odkaz na článek má problémy s diakritikou a tak je odkaz nečitelný třeba český sweb cz od Seznamu je jasnou ukázkou ničení odkazů na články. Jde o to kdo se podřídí jestli programy nebo uživatelé programů?

Odpovědi
Michal Kole

Je to proto, že programovací jazyky vycházejí z angličtiny, kde tyto znaky nejsou. Ale moderní programovací jazyky by už měli obsahovat unicode knihovny.

Tom20

V dnešní době by to tam mělo bejt.Souhlasim s vámi,je to hrůza.