quentos

Proč „Den D“? Potřebovaly Odpovědi.cz medializaci?

„Den D“ nesleduju a o tom, že tam vystoupil provozovatel Odpovědí, slyším poprvé až od vás. Proč ale? Potřeboval snad server finančně píchnout? A pokud ano, nebylo investorům předem jasné, že to pro ně zas až tak výhodné nebude, není-li server schopen sám na sebe vydělat?

Nejlepší odpověď
annas

Qunetosi, zřejmě jste byl mimo, když se o tom mluvilo. Dívala jsem se. Spolumajitel Štípek žádal o peníze pro slovenské Odpovědi. České že si vydělají.

Podnikatelé mu oponovali tím, jak prokáže, že peníze jdou jen na Slovensko. Dále byl Okamura nespokojený, že nepřišel hlavní majitel… Moc nevěřil, že na Odpovědích se najde odpověď na každou otázku …

Reklama určitě prospěla, opakuji se, ten nápor několik dní byl nad síly odpovídajících, i když otázky … bez komentáře …

Dědo Petře, nevšimla jsem si vaší odpovědi… píši podle toho, co jsem slyšela.

Další odpovědi
dědapetr

Den „D“
Jan Štípek byl dalším z dlouhé řady podnikatelů, kteří svoji pozornost zaměřili na internet. Jeho komunitní web „odpovedi.cz“ umožňuje prostřednictvím sítě svých uživatelů zodpovědět jakoukoliv otázku. Česká verze serveru už běží a Jan Štípek plánoval její expanzi na Slovensko a Ukrajinu, k čemuž by se musela založit nová firma. V tu chvíli se do té doby nadějně vypadající jednání zlomilo. Investoři totiž zjistili, že by neměli podíl v již fungující firmě, v níž má navíc Jan Štípek jen částečný podíl. A když se vzápětí dověděli, že tato česká firma by fakturovala jejich nově založené některé služby, nazvali celý Janův nápad pokusem o tunel. Šance na dohodu v tu chvíli byla nulová, přesto padla ze strany Michaela Rostocka nabídka na 500 000 za 7,5 % ovšem v původní české firmě. Na tuto nabídku však Jan Štípek nepřistoupil a k dohodě tudíž nedošlo.
http://www.ces­katelevize.cz/i­vysilani/102977183­98-den-d-iii-rada/310292320­260006-den-d/obsah/148012-odpovedi-cz/

anonym

prakticky vzato, provoz web stránek, internetové služby vlastně není moc nákladná věc, zaplatíte pár set ročně za doménu, litr ročně za hosting a můžete se pustit do vývoje (samozřejmě s rostoucí popularitou roztou i náklady na provoz ale postupně) takový projekt tedy nevyžaduje pomoc investora jako třeba projekty v jiných oborech (stavebnictví, strojírenství kde se musí koupit velmi drahé stroje zaplatit mnoho lidí), odpovědi se dají provozovat doslova „za pakatel“ takže na 90% za tím vidím snahu o medializaci

Drap

Samozřejmě , bylo to z důvodů zviditelnění a myslím, že tento tah vyšel skvěle. Zadavatele inzerce zajímá, kolik lidí danou stránku navštěvuje lidí, a od toho se odvíjí i cena

suaeda

Server „odpovedi.cz“ (88.86.109.241) má zaregistrovaná společnost : ASPA a.s.
Informace lze najít na http://www.me­dia4web.cz/p/in­fo-whois.php?pos­tDomains=odpo­vedi.cz. Jinak v televizi jsem shodou okolností pořad den D viděl. A musím dát za pravdu dědapetr a Kerberus. Přesně jak napsali jednak se investoři báli možnosti tunelu, neviděli hlavního šéfa a dále tam padl dotaz, že podobných web. stránek, které jsou založeny jako odpovědi je více. Např. www.ptejtese.cz. Investoři chtěli vyšší záruky, že to bude fungovat a bude to vydělávat.

hanulka11

Zřejmě se potřeboval zviditelnit a proto taky všechny ty reklamy, na které si mnozí stěžují.