huxa

Proč dělají rodiče vše pro to, aby si hlavně sobě ulehčili práci a starosti?

Začíná to od narození-krásně jednobarevný pokoj, chraň bůh, aby někde na bílých zdech byla černá trubka, postýlka také světlá (hlavně u dívek). Přitom ryze čistý rozum radí opak (zavřete se na měsíc do jednobarevné místnosti a uvidíte 🙂.
Ještě raději malé dítko podepřou ze všech stran, aby se mu hlavička nevykroutila, následně jej nenechávají lozit v otevřené místnosti, protože by si mohlo ublížit. Poté jej chytají, když se učí chodit a padá, tudíž se padat nenaučí a bude se klasicky spoléhat na rodiče. Následně jej vozí do tří let na kočárku, mnohdy proti jeho vůli, neboť je to rychlejší a nebude se s ním muset trápit, klidně ho zde může nechat spát, poté jej vždy navleče do haldy oblečení, přestože je mu v něm horko a doslova se řine potem jako sportovec po svém vrcholném výkonu.
Proč lidé mají děti, když tuto nejtěžší práci-rodičovství, následně takto moc flákají?
Doplňuji:
Dobře, asi jsem přecenil dedukční schopnosti jiných a hloubě se vyjádřil-prosím, berte otázku takto: „Proč NĚKTEŘÍ rodiče dělají vše pro to, aby si hlavně sobě ulehčili práci a starosti?“.
Zde podložím například to, že rodiče raději budou vozit děcko v kočárku: http://www.mo­drykonik.cz/fo­rum/na-kocarkovani/do-kolika-let-jezdit-v-kocarku/

  1. „já plánuju jezdit co nejdýl to půjde,klidně i do 3let“
  2. „Do kočáru jí nemůžu za nic na světě dostat.“

Samozřejmě, chápu, že minimálně dva z vás tří jsou natolik málo sebekritičtí, že nedojdou ani na jednu situaci, kdy dítěti něco zakázali/naří­dili/provedli jen proto, aby si sobě ulehčili den.

Nejlepší odpověď
Funna

nějak nechápu, co jsi tímhle „příspěvke“ chtěl říct…jednobarevný pokoj a hlavně u dívek…a na tuhle kravinu jsi přišel kde???…podepřou ze všech stran?..to jako jak? že ho ve spánku drží? nebo ho obalí peřianmi?…a neblbneš trochu, tohle jsem nikde neviděla, ani nedělala…nechají lozit v otevřené místnosti..a kde má lozit?…venku po silnici?…poté je chytají…pokud má spadnou tak, že by si spadlo na obličej, na hlavu a nějak si ublížilo, tak to víš, že ho chytnu…ale klasické čapnutí na prdel, nebo na kolena…to je jeho boj…vozí kočárkem…jo, pokud se chceš někam dostat, tak ho prostě vézt musíš…ale pokud jdeš „jen“ na procházku, tak není problém, aby capkalo u kočáru…a haldy oblečení?…taky netuším, kde jsi na tuhle blbinu přišel…dítě se opravdu rychleji prochladí, než dospělý, protože má vůči tělu podstatně větší hlavu a tou odchází 80% tělesného tepla z těla, ale není důvod ho „přehřívat“…takže nevím, kde v kom ses zhlédl, ale jeho děti lituju…a rodičovství není práce, ale poslání…

Další odpovědi
anonym

Nevím kde jsi na toto přišel.Možná to dělají Tví známí či někdo z rodiny, ale já (teda já s manželkou) vychoval tři děti a NIKDY JSME NEDĚLALI TO CO POPISUJEŠ.Sice bydlíme v rodinném domku a děti měli svůj pokoj, ale až od pěti let věku (do té doby s námi spaly v ložnici), protože místnost byla v podkroví a my měli strach tam malé děti nechávat samotné.
Žádnou hlavičku jsme jim nepodepírali, protože když byly děti malé (v kočárku) tak byl trend je nechávat spát na bříšku.
Zrovna tak jsme je klidně nechávali spadnout když se učily chodit a na kočárku se vozily jen málo (držely se kočárku a za ním chodily).
A o tom oblečení ani nemluvím.Na vesnici se děti otužují, teda nenavlékají se tolik.

briketka10

naopak my jsme se ségrou měly
červený gauče, fialovobílý hnusný
závěsy brr.. červený křesla a jen
bíle vymalovanej děcák..
v tomto prostředí se nedalo učit
ty barvy se naprosto neslučovaly !!
byly agresívní vhodný akorát tak do
kuchyně, nebo do jiný místnosti,
ale né do pokoje, kde jsou děti :(

jirkajirka

Kdyby to napsal kolesa tak se nebudu divit. Ale ........

Irisa

Někteří jsou prostě někteří…
Zamysli se nad svou otázkou…zjistíš, že se na ní fakticky nedá odpovědět :D
Takové otázky typu: proč jsou někteří lidé takoví a makoví a povidloví? Mě fakt nedávají smysl -_-
Doplňuji:
Až budeš rodič, budeš se na to určitě dívat jinak (třeba když učíš dítě chodit, jistíš ho… samozřejmě že ho musíš jistit… dítě je zranitelné, zvlášť pokud jde o hlavu… to tvoje podpírání hlavy ze všech stran taky není pro srandu králíkům :|

iceT

Protože dnes to bohudík nebo bohužel možné je,si ulehčit práci.Proč dělat něco složitě a oklikou,když si to jde zjednodušit.
Proto se snad vymyslela třeba automatická pračka,která vypere a pokud je se sušičkou,tak i usuší,právě proto aby se nám ulehčila práce.Proto se vymyslely jednorázové plínky,aby se daly vyhodit,proto se vymyslelo auto,abys nemusel do práce na kole nebo pěšky…
Ohledně jištění děcka při pokusech o chůzi je snad normální dítě jistit,protože pokud by se děcku něco vážného stalo,je za něj zodpovědný právě rodič,který by tak za nepozornost mohl být i potrestán.Stačí?

huxa

Funna, arygnoc-jste moc vztahovační. Zaprvé, Funno, tvá odpověď není odpověď a patří do komentářů. Nevím, proč jsi to vzala tak osobně když potvrzuješ, že většina z toho je blbost a stejně na to reaguješ rozvášněně, jak kdybych napsal, že to děláš ty.
arygnoc-proto jsem položil tuto otázku „proč to rodiče dělají?“. Takovýchto chyb se chci vyvarovat a proto je důležité znát, proč toto rodiče dělají.

arygnoc

nič nie je čierno-biele.
všetko to môžete zažiť pri výchove vlastných detí.
a potom mudrujte – a nesúďte.