Proč člověk touží po něčem, o čem ví, že nikdy nebude mít ?

Doplňuji:
A co vy,také po něčem toužíte či sníte,ale víte že ..... ?!

Nejlepší odpověď
Sůwa

Možná zaleží na tom, jak vysoko si nastaví laťku a pokud ji nastaví v dosažitelné výšce, tak svých snů může dosáhnout. Nemám žádné nedosažitelné sny, musí mi stačit realita a s tou jsem se vyrovnla.

Další odpovědi
WeeBear

Protože jen nesplněné sny jsou opravdovými sny?

Nebo protože abychom byli šťastni, musí nám ke štěstí stále něco chybět?

A přitom, toužit po něčem nedosažitelném je přece krásné, byť někdy naivní. Dodává nám to sílu jít stále dál a nezůstávat na jednom bodě.
Doplňuji:
Toužím po jisté věci už hodně dlouho. Po něčem, co se nedá koupit za peníze, kde nepomůže to, že „chci“. A je to to nejkrásnější, po čem jsem kdy toužila. 🙂

Andělé

Toužím po tom,abych už nikdy nepoznala bolest a smutek,jenže to by pak nebyl život,k němu to prostě patří.
A ted Vy. Po čem touží Barbakan?:-)
Hádám-po dřívější době?
Doplňuji:
Venkovan-děkuji Vám,krásně jste to napsal,máte úplnou pravdu. Po bolesti netoužíme a nejhorší je od partnera,se kterým jsme chtěli prožít život.
Jste výjimečný člověk,ve Vašich odpovědích najdu jak krásný humor,který mě vždy rozchechtá,tak srdce,které máte na pravém místě. Vždy jsou Vaše odpovědi něčím zajímavé.
Děkuji.:-)

venkovan

Jak na co a po čem toužit.
Třeba netoužím být presindentem, protože vím, že na to nemám žaludek.
netoužím po sportovních autech, protože co s nimi v Čechách a netoužím po houbách, protože je stejně nenajdu.
Ale zpravidla když po něčem tak nějak sním se časem povede. Ale jde o to, že sny mají racionální podklad. A nebo ty neracionální sny beru jako zpestření živots. Nic víc.

Andělé – smutek k životu skutečně patří, ale není potřeba po něm toužit. Bolest – nejhorší asi je, když jí způsobí partner, se kterým člověk myslel, že prožijí spolu kus dlouhého života a on se potom udělá mnoho proto, aby se takové prřání nenaplnilo. Ale zas na druhou stranu, když se plní splní ten druhý sen – vypustit ho z každodenního života, je to racionálně splněný sen. A nevím, řekl bych, že Barbakan bude teď toužit po dobrém obědě. Tak ať se mu to splní.

Drap

V tom je právě to kouzlo, že ta touha, či sen vydrží věčně........­.......

hanulka11

To netuším, snaž se žít realitou ,ale zase takové snění někdy není na škodu.
Doplňuji:
každý rok sním …kam se podívám na dovolenou,ale vždy si to vyplním ,takže se snaž …nemám nějaké přehnané touhy

poa.li

Po tom, o čem ví, že nikdy nebude mít netouží, ale sní. A sníme rádi…:-)

aramah

To nemůžete vědět, že to nikdy nebudete mít,
Někdy to trvá déle ale výsledek se dostaví.
Chce to trpělivost :D

anonym

Pokud to o čem člověk sní jsou jen hmotné statky, (bohatství), tak to člověka učinit navždy nešťastným a nespokojeným, protože nebude nikdy spokojen s tím co už má.