Michal Kole

Proč člověk spí přikrytý dekou a zvířata (můj pes Dan) ne ? To lidem nefunguje termoregulace i v noci ve spánku ?

Nejlepší odpověď
marci1

Lidé se přikrývají, protože ve spánku se snižuje tělesná teplota, zpomaluje se dýchání a klesá krevní tlak.
Za normálních okolností je tvorba a výdej tepla v rovnováze a udržuje se v rozsahu teplotní pohody 35,7–37,4 stupňů Celsia. Termoregulace nastupuje až po přestoupení hranic teplotní pohody.

Zdroj: http://zdravot­nictvi.studen­tske.cz/2010/12/­kapitola-ix-termoregulace.html

Další odpovědi
iceT

Protože lidi jaksi nemají srst,tak proto.

savyla

Nevim jak jiny ale mam dva psi krizenku civavy a jorka a takovyho vsehochut a to ja vecer vlezu do postele a voni jsou v tu ranu u me pod dekou.vsehochut spi v nohou a civyork rada spi v tom vecku kdyz se pokrci nohy tam mezi stehny a hrudnikem.zaberou pul postele a ja jenom cekam kdy me vykopnou na zem.

balca

protože psi a další zvířata (ne všechny) mají srst a tím pádem se zahřívají… + zvířata jsou zvyklí -pokud žijí v přírodě..
Hezký den.

Cenobita

Náš pes si vždy vleze do polštáře jako do spacího pytle – asi jde o inteligenci pokud je schopen vyřešit problém tak ho vyřeší, pokud ne tak se jen schoulí do klubíčka a přetrpí noc.