Proč člověk nemá v sobě antivir, tak, jak je v PC?

Ráno jsem přijel z noční směny v pohodě, ale když jsem se chvilku prospal, už ten zmetek byl ve mne. A teď sedím, z nosu švihadlo, všechny klouby bolestivé a po různých medikamentech se můj stav nelepší a do práce musím! Máte nějakou laickou radu?
Děkuji vám.
Doplňuji:
Přátelé, děkuji všem za vaše rady, ale když to tak vezmu, některé jsou paradoxní.:-), „Ten který je“ napsal , že má takový antivir vytvořený vývojáři z Moravy a přitom Morava je nejvíce zasažená chřipkou, nebo Pepa 25, doporučuje preventivní očkování a letos na chřipku málo působí a nejvíce mne pobavila odpověď od annas. Prý mám omezit bůček, jitrnice, tlačenku a jíst více kysaného zelí, které si ale nedokážu představit, že bych jej neměl společně s uvedenými mňamkami na talíři. Lidi, nebudete věřit, ale u nás se sní ročně až 40 kg kysaného zelí a to nepíši o zelenině, takže v tom bych chybu nehledal. 🙂, ale annas mi dala dobrý recept, podle kterého mi manželka ten elixír udělala a je docela možný, že zabral rychleji než ta chemie v tabletách. Ty recepty od nnn1 vyzkouším až příště, ale doufám, že mě ten vir opět nenavštíví.Jistě, každou radu si cením, ať ji napsal kdokoliv. Ale řeknu vám, že ta první noc byla taková, že jsem si z toho „švihadla“ chtěl udělat mašli a hodit si ji. Ještě jednou vám všem děkuji. Co byste si beze mne počali kdybych umřel, coooo ?! 😁

Nejlepší odpověď
jpau

Nějak nechápu co chceš vědět. Antivir máš, je to imunitní systém a stejně jak antivir co máš v počítači nefunguje vždycky tak skvěle, jako očekáváš.

Jinak předpokládám, že Tvoje životní zkušenosti zahrnují znalost domácí léčby nachlazení. Pokud ne, pokusím se pro Tebe shrnout pár základních bodů:

  • Zvedni se od počítače
  • Udělej si čaj s medem, citronem a rumem (volitelně podle toho, v kolik jdeš do práce)
  • Můžeš si dát paralen (volitelně s rumem na vlastní nebezpečí)
  • Jdi do postele

Jiná možnost není, zázračný lék na to neexistuje (ptal jsem se v lékárně cca týden zpátky).

Další odpovědi
briketka10

jím preventivně každý den česnek,
ale nevím, jestli by to lidem ve Tvé
práci vadilo já jsem doma a nikam
nechodím..
zkus ještě kloktat mírně slanou vodu,
ale to je na bolest v krku né na sople..

to, že máš " z nosu švihadlo " mě
pobavilo, ale promiň, vím je to hodně
škodolibé ode mě :))
jinak pár rad od našich babiček :
http://www.ule­kare.cz/clanek/jak-zatocit-s-rymou-zkuste-recepty-nasich-babicek-i-nejnovejsi-trendy-15607

gecco

Člověk antivir má – ale nezachytí všechno…
Ten v PC, koneckonců, taky ne…
😉
Co včil s chřipkou? – aspoň 2–3 dny se poctivě poť, prolévej čajem s medem – bude ti líp.
…do práce musím" – nemusíš, musíš jenom umřít – a pokud se sebou budeš takto ´zacházet´, může se ti to i brzo povést…
Švára, třeba, následkem přecházené chřipky získal anginu pectoris…
Doplňuji:
Tak – hlavně, že už je ti líp…
😉

annas

Člověk má v sobě antiviry, ale je třeba je neustále krmit na rozdíl od počítače. Zvyšovat imunitu – omezit bůček, jitrnice, tlačenku, přidat zeleninu, přídat syrové kysané zelí, citrónovou šťávu …

Vyzkoušej cibulové ponožky. Cibule je opravdu účinná. Vkládám odkaz
Cibulové ponožky proti chřipce a nachladnutí

http://zdravi­.doktorka.cz/ci­bulove-ponozky-proti-chripce-a-nachladnuti/

Další babské rady, třeba kombinovat, vyzkoušet, na každého zabírá něco jiného.

http://www.aha­online.cz/cla­nek/musite-vedet/83192/30-osvedcenych-tipu-proti-chripce-sadlo-ocet-i-slivovice.html
--

Já si preventivně dávám zázvorový elixír. Může být s alkoholem, ale i bez. Když je s alkoholem, tak se dávkuje – jeden panáček denně , bez alkoholu dvě kávové lžičky denně. Dělám bez alkoholu.
0,5 l vodky
125 g medu (asi 6 PL)
125 g čerstvě nastrouhaného zázvoru – zázvor nestrouhám, ale krájím na drobné kousky
1 oloupaný na plátky nakrájený citron – dávám i se slupkou – kolečka – dobře ho vydrhnu, pokud není bio.

Dát do ledničky a hotovo.

Doplňuji:
Ad Barbakan, myslela jsem jen samotné zelí bez ostatních dobrot. Jinak to neplatí. 🙂

johana 56

Na bolavé klouby mi v začátcích pomáhá koupel se solí z Mrtvého moře.Když náhodou chybí sůl,přidám pár kapek bylinkového oleje.
Na švihadlo babiččina medicína (jen pro silný žaludek a pevný držák).Do 1/4 l vařícího mléka prolisovat 2–3 stroužky česneku,vypít a na hodinku do postele.
Pokud je i teplota,zbývá jen doktor.

nnn1

Do práce by jste neměl chodit – nejen kvůli sobě, ale i kvůli ostatním.
Ale napíšu vám jeden recept. Před lety jsem mamce dělala z knížky (kterou nemůžu najít) takový „vitamínoví šok“. Nepamatuji si asi vše, co to obsahovalo, ale určitě v tom byla šťáva z citrónu, mletá skořice (asi 1 lžička) a prolisovaný česnek. Mamce, které do té doby nic nepomohlo, tohle zabralo.
Další domácí recepty na chřipku zde:
http://chripka­.zdrave.cz/lec­ba-chripky-bez-prasku/
http://www.bles­k.cz/clanek/rad­ce-zdravi-a-zivotni-styl-zdravi/164045/15-domacich-receptu-na-chripku-a-nachlazeni.html

ten který je

Já mám takový antivir vytvořený vývojáři z Moravy.Zachytí každé svinstvo.;-)

profimaster

Imunita člověka je daleko složitější, než jakýkoliv antivir, či jiný ochraný prvek počítače. Viz. http://www.vi­deacesky.cz/na­vody-dokumenty-pokusy/jak-funguje-imunita

Pepa25

V případě chřipky instalace antiviru = preventivní očkování. Důležité je také nespouštět kdejaké přílohy = průběžně posilovat imunitu.
Doplňuji:
Docela by mě zajímal zdroj informace „letos na chřipku málo působí“. Já četl pouze „očkování proti nemoci bude mít letos menší účinnost než v předchozích letech. Vakcinace je však podle expertů stále ta nejlepší ochrana proti chřipce.“
Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/chrip­ka-prelstila-vedce-0sv-/domaci.aspx?c=A150203­_213048_domaci_kha

Obecně se udává účinnost 70 – 90% a i skeptici jako Dr. Eleková uvádějí minimálně 60%.

marci1

Antivir by byl super. Chřipku nelze podceňovat. Lehni do postele, nejméně 3 dny z ní nevylez. „Nevyležená“ chřipka může způsobit dosti závažné problémy. Kamarád nedoléčil chřipku, dostal zánět, velké bolesti a nakonec ho v horečkách operovali a lékaři mu museli vzít nadvarle. A měl dle lékařů namále. A říkala jsem mu : Vylež se pořádně, nespěchej do práce. Vlez do postele a nevylez z ní několik dnů. 🙂

zjentek

a k čemu by ti byl, ty už jsi viděl antivir, kterej účinně zabírá? Jez to zelí, aby tady v případě tvýho odchodu nemusel nějakej totálně bezcitnej občan vkládat hlášky jako tomu bylo u Koleho, tedy Kolesy a to by byly hlášky typu- nechte už toho barbakana v klidu odpočívat vy hyeny, že vám není hanba o něm psát, von tady chce určitě spát, tak ať je mu internetový nebe lehký..atp.

dudu

Bohužel severně od Brna neřádí jen chřipka, ale také vysoce infekční zápal plic. V rodině máme dva případy /dcera a vnlulčka/. Pokud jde o prevenci, především se vyhýbám místům kde prská více lidí, snažím se nestresovat, už téměř před měsícem jsem si nasadil B-komplex a doplněk stravy Allicor, Ten především obsahuje sušinu česneku a pak několik provitaminů. Otužuji se pitím odstáté kohoutkové vody vychlazené na pět stupňů. Zatím nevím co je to kašel a nachlazení. Ťuky, ťuk na dřevo.

anonym

Pepa25, zdroj je http://zpravy­.idnes.cz/dis­kuse.aspx?iddis­kuse=A150203_2­13048_domaci_kha

nnn1

Slyšela jsem, že citron a med ztrácejí při teplotě nad 40°C své léčivé účinky = nedávat do teplého čaje.

annas

Dostala jsem radau – cibulové ponožky. Prý pro zachlazení perfektně zabírá.

Mrkni se do odkazu.

http://zdravi­.doktorka.cz/ci­bulove-ponozky-proti-chripce-a-nachladnuti/