sofid

Proč člověk když se hádá má nejlepší argumenty až po hádce?

Proč když se člověk s někým hádá nebo jen vyměnuje názor tak třeba já mám knedlík v krku a nemužu nic říct a navíc má nejlšpí argumenty až po hádce.Dá se to nějak ovládat (knedlík v krku) :)

Odpovědi
M.

Nejspíš proto, že máš čas si to rozmyslet a poznáš i jeho reakce.

arygnoc

to je vtedy, keď sa človek „vytočí“ – prestáva racionálne myslieť a nechá sa unášať stresovými hormónmi v krvi, nastupuje agresivita (verbálna, pri stupňovaní konfliktu [hádka je názorový konflikt] môže dôjsť i k fyzickému ataku – keď dôjdú argumenty), organizmus sa „pripravuje“ na boj (alebo útek) a mozog dostáva menej krvi a proste mu to „nemyslí“.
Dá sa to ovládať, i sa to dá naučiť ovládať. Dokonca sa niektorí psychológovia na tento tréning zvládania stresu špecializujú a poriadajú kurzy.

Reezo

Jde o to, že když se člověk hádá, tak je v afektu a přemýšlí jinak než normálně. Navíc tvé emoce ovlivňují tvé rozhodování. Po hádce nás napadají lepší argumenty, protože máme čas si to promyslet.