bolak

Proč Čína zavedla politiku prvního dítěte, místo aby stavěla třeba město v patrech, nebo obří budovy velikosti města?

Nebo plovoucí města na oceánu.. Bylo to kvůli žrádlu? A nebudou jim ty prachy z lidí jednou chybět?

No, mně se to právě moc nezdá, že by to bylo kvůli žrádlu, protože když vezmete celý město a nacpete ho do obřího baráku pro 1.000.000 obyvatel, tak se vám uvolní obrovský množství ploch která by se pak dala využít právě pro zemědělství.

Navíc by mě zajímalo jak rychle tedy klesá populace v Číně, protože když se nad tím tak zamýšlím, tak jediný vyústění který to může mít je to, že tam jednoho dne kvůli tomu padne režim. Přece zákonitě musí dojít k tomu že produktivních bude míň a důchodců pořád stejně, takže buď jim stát napaří takový daně aby to uživilo důchodce, že pracující se z toho poserou, reps. budou živořit, až se prostě vzbouří a režim půjde do kopru, a nebo budou platit stejně jako doteď, ale důchodci budou hladovět a lidi když uvidí jak se o ně komunistickej stát ve stáří pěkně „postará“, tak se vzbouřej a režim půjde do kopru taky…

Nejlepší odpověď
Drap

Nejde jen o bydlení. Všichni ti lidé se musí něčeho najíst a stavět se dá jenom to, na co stačí ekonomika.
Populace v Číně neklesá, naopak roste.

Další odpovědi
marci1

Naštěstí to už zrušili (viz zdroj). 🙂
Lidé musí jíst, někde bydlet atd. V r. 1979 došlo k tomuto omezení (Politika jednoho dítěte). Předtím měla průměrná čínská rodina 4 děti. Jenže Číňané stárnou, takže už nezbylo, než politiku jednoho dítěte zrušit a povolit 2 děti (r. 2015).
Politika jednoho dítěte zabránila podle odhadů do konce roku 2013 narození 400 milionů dětí, vedla k nuceným potratům a také k demografické nerovnováze mezi pohlavími.
http://www.roz­hlas.cz/zpravy/a­sieaustralie/_zpra­va/cina-rusi-politiku-jednoho-ditete-rodiny-budou-mit-nove-povoleny-dve--1548641

Agneta

Kdyby ten zákon nezavedli, tak by dnes měli tři miliardy obyvatel, a to by byl velký problém. Podívej, v době kdy to zaváděli, měla Indie čtyřista miliónů obyvatel, a dnes mají skoro jeden a půl miliardy – a stále větší bídu.

Teď v Číně „povolují“ i druhé (a třetí) dítě – ale jen zámožným rodinám.
Byla (a je) to správná politika…a v přelidněných zemích* se nemají na co vymlouvat (já je živit nebudu).

*)Bangladéš, Indonézie, Nigérie, Egypt, Indie…

anonym

Jen pro srovnání, v celé ČR je asi 10 milionu obyvatel, kdežto v takovém Bejingu 2× tolik v jednom městě, čemu se divíte penězům nebo celkové ekonomice naší planety?…

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sv%C4%9Btov%C3%A1_po­pulace https://www.y­outube.com/wat­ch?v=h7sb2sJPK68

Šidlo

zakazovať a trestať je ľahšie než inovovať a nachádzať riešenia.....bo­hužiaľ

Cotty05

„a také k demografické nerovnováze mezi pohlavími.“

To je velmi nepravděpodobné. Pravděpodobnost narození samečka, samičky známe a jsou přibližně 50%