petra15

Proc chybi ve Francii a Anglii v hotelech pokoje s cislem 13 ?

Doplňuji:
A u francouzskeho vyrobce aut je modelova rada : R4,R5,R6,R7,R­8,R9,R10,R11,R12,–,R14,R15,R16,­R17,R18,R19,R20,at­d…

Nejlepší odpověď
annas

Je to dané pověrou. Zvláště když se číslo 13. spojí s pátkem

Některé pověry z anglického zdroje – částečně upravený překlad.

Biblický odkaz na nešťastné číslo 13. Jidáš, apoštol, který zradil Ježíše, byl 13. host na poslední večeři.

Číslo 13 bylo kdysi úzce spojena s trestem smrti v britské tradici,

Numerologové považují považují 12 za „kompletní“ číslo. K dispozici je 12 měsíců v roce, 12 znamení zvěrokruhu, 12 bohů Olympu, 12 pracuje Herkula, 12 kmenů Izraele, a 12 apoštolů, Ježíše. Překročení o 1, tedy na 13, přináší smůlu .
Jinak existuje tzv. Triskaidekaphobia – mýtus, že odkaz na třináct je nešťastný, že je to zlo je od babylónského Kodexu Chammurabiho (cca 1780 př. nl), kde je již třináctý zákon vynechaný. . Ve skutečnosti, originální Chammurapiho zákoník nemá číslování. Překlad LW King (1910), editoval Richard Hooker, vynechat jeden článek:

http://en.wiki­pedia.org/wiki/Tris­kaidekaphobia

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://www­.funtrivia.com/as­kft/Question56079­.html&prev=/se­arch%3Fq%3Dro­oms%2Bwithout%2Bnum­ber%2B13%26cli­ent%3Dfirefox-a%26hs%3DlPc%­26rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial%26channel%3Drcs

Vynechaných čísle 13 je mnohem víc. – pověra přetrvává, navíc někomu způsobuje fobii.

U více než 80 procent výškových budov chybí 13. patro.
Mnoho letišť přeskočilo 13. bránu.
Letadla nemají 13. uličkou.
Nemocnice a hotely se pravidelně nemají pokoj číslo 13.
Italové vynechat číslo 13 z jejich národní loterie.
Na ulici ve Florencii, Itálie, Domy – mezičíslem 12 a 14 je 12 a půl.
Mnohá ​​města nemají 13. Street nebo 13. Avenue.
Ve Francii, socialites známý jako quatorziens (fourteeners), musí být večírek se 14 hosty.
atd.

http://www.fun­trivia.com/as­kft/Question56079­.html

Další odpovědi
anonym

Protože hosté jsou pověrčiví a tyto pokoje nebyli obsazované.Ono také v některých zemích není ani třinácté patro.Je č.12 a pak 14.

NikkiHeat

Z jednoho prostého důvodu…při analýze četnosti pronájmu pokojů s číslem 13 vyšlo najevo, že tyto pokoje jsou nejméně pronajímané. Proto hotely toto číslo nepoužívají. Hosté jsou různí ale procento pověrčivosti je u nich vysoké.

Beer4Real

Proč se ptáš když to víš?
Jaký mají tyto stupidní otázky smysl?

klob1

To neodpovím nevím.
Třeba by tam pak chtěl každý a lidé by se pak o to hádali?
No, u nás ve škole hořela celá střecha a bylo to 13. února ,ale byla to středa.
Doplňuji:
Jinak ,co vím, zase třeba ta třinácka dost některým lidem přinesla spíš štěstí. nežli smůlu.

honza19hk

jsou totiž moc pověrčivý.

zzzzz

Mám ráda pátek 13, to mám vždy šťastný den 🙂

zzzzz

Petro co to máš dnes za intelektuální otázky? Hoď tam nějakou poučnou .-)))

petra15

no , chtelo by to, mam ?:-)

petra15

Beer4Real
jak kdyz to vis? jde tu o vzdelani…a muzes se leccos dozvedet, co se nikdy na Googlu nenajde…a ty mas taky moznost to ujasnit a doplnit…moc jasne to jeste neni…

petra15

a jeste neco : jaky smysl mas ty pro nas ?
jsi jen hruby, delas hlouposti a naschvaly…a my ti to nebudeme dlouho trpet…omluv se, a zlepsi se…

Beer4Real

My ti to nebudeme trpět :D hahaaa
Tak teď si mě upřímně rozesmála :D
Co jako uděláš? Najdeš si mě a naplácáš mě?

Pokládáš debilní otázky, toť vše.

zzzzz

zjentek ti dneska v šest dostatečně nenaplácal??? :-OOO

No tak to budeme muset ty jeho sliby reklamovat ☹

petra15

a co kdybys ty zadal zase poradnou otazku---s vysokou ucasti.....:)
uz se na ni tesim…:)

petra15

a ted vidis, ze moje otazka nebyla tak"jednoducha", jak sis myslel…
a nebo jsi toto prave zodpovezene vedel ?
jen provokujes…a stale nic…asi mas v te hlave opravdu piliny nebo seno, nebo jak to mas v tvem profilu.....:-)