Michal Kole

Proč chtějí zaměstnavatelé životopis v cizím jazyce?

Logicky: každý „chytrý“ to dá napsat kamarádovi, co cizí jazyk umí nebo si najde na netu nějakou šablonu a ve slovníku si najde anglický název pracovní pozice, i když některé pracovní pozice se už po anglicku jmenují, např. dělník u pásu se anglicky řekne operator production, mistr se řekne Team leader.

Takže ten životpis nemá žádnou vypovídající hodnotu.

Nejlepší odpověď
Drap

Proč by nechtěli ? Pokud je majitel firmy němec, chce aby se mohl s pracovníkem domluvit. Nepředpokládají, že uchazeč je podvodník a dá to napsat kamarádovi.

Další odpovědi
mojitek

…mj. i do životopisu si může napsat kdo chce co chce.V zápočťáku je uvedeno jen poslední zaměstnání..

Lakeysha

já bych nejdřív odpověděla otázkou: A proč my k přijímačkám na magisterskej stupeň studia museli dávat ručně psanej životopis, když to nikdo stejně číst nebude?
A pak si odpovím sama: chtěj to prostě,protože to chtít můžou:-D asi…

verka

Životopis má hodnotu, takový o kterém mluvíš vypovídá něco o podvodu. Podvádíš sám sebe, nebyl bys pijat. A proto se psal ručně. Rukopis napoví i to, co sami nevíte. Představte si dvěstě životopisů na PC a jeden ručně psaný mezi nimi. Všimne si ho někdo?