Karlos24

Proč chtějí některé let. společnosti platbu pouze přes KREDITNÍ kartu? Nikoliv pouze přes PLATEBNÍ?

Nejlepší odpověď
Syd

Protože chtěj něco, co ani nevěděj co vlastně je. Jsem si jistá, že můžete platit i běžnou debetní kartou

Další odpovědi
Michal Kole

Debetní karta je karta s vašimi vlastními penězi – z Všeho účtu

Kreditní karta je s penězi banky, které Vám „půjčila“ a musíte je do nějakého data vrátit jinak nastupují sankce, v podobě úroků, poplatků

Zdroj: http://www.na­sepenize.cz/kre­ditni-karta-jake-jsou-nastrahy-a-kolik-vlastne-stoji-6778

baghira

Ano, máte pravdu, a je to proto, že v případě OFFLINE plateb nepoznají, že u debetních karet může být nulový zůstatek (a nepovolený mínus), nebo si ji uživatel může snadno zablokovat, takže by se prodejce k penězům nedostal. Kreditní karty jsou pro prodejce o něco bezpečnější v tom, že peníze dostanou vždycky, a o to, jak je vymačknout ze zákazníka, se postará banka.