Zlatý

Proč chtějí lidé pracovat na nekvalifikovaných pozicích v zahraničí? Nekvalifikovanou pozici, přece najdou i u sebe doma

Viz článek na lidových novinách.

http://byznys.lidovky.cz/…

Jde mi o to, proč zrovna nekvalifikovanou pozici ?

Já bych tam nevydržel. Raději bych chtěl na "otrockou" práci vyprojektovat nějakého robota.

Jsem tvůrčí typ a baví mě něco vymýšlet a mám základy vědomostí jak stroje fungují po mechanické stránce a i po elektrické a chtěl bych svoje znalosti a rozvíjet, protože technika mě zajímala už od malička.

Vždy jsem rozebíral hračky (ničil), protože mě zajímalo co je uvnitř.

Odpovědi:

Bronzový

tak mas moznost - staci se prihlasit na odpovidajici fakultu vysoke skoly...a k otazce : asi to pro tebe bude veliky prekvapeni ale ta nekvalifikovana prace je v zapadnim zahranici o dost lepe placena nez u nas

Zlatý

Lidi odjíždějí pracovně do ciích zemá, aby se naučili / zlepšili jazyk dané země, poznali nové krajiny, zvyky a lidi a to vyžaduje dělší čawsové období a málokdo si může dovolit vyjet si na tři měsíce (obvyklé turistické výzum) a déle na dovolenou. Takže si seženou pracovní výzum - pracují tam a ve volnu cestují. No a s prací - samozřejmě, že co se týce kvalifikované práce, dávají přednost "svým" lidem anebo cizincům, kteří absovovali jejich školy anebo je potřeba aspoň nějakých konexí.

Jako nekvalifikovaný dělník tady nevydělám ani na nájem. V zahraničí vydělám nejen na nájem,ale i na daně,poplatky a kde co se tady ještě musí platit. A dokonce i na cestu domů,ale pak už nevím,proč bych se měl vracet. Co to je kvalifikovaná práce? Taky jsem ničil hračky :-).

Stříbrný

1- protože např v německu jsou platy i na nejnižších pozicích vyšší než v ČR.
Za druhé, v některých státech(hlavně německo,rakousko) jsou kvalitní řemeslníci velmi ceněni.nevím proč ale je to tak.
Další je,že v zahraničí se shání lépe práce než tady.Jen nesmíš jet makat do Řecka.

A jesli si myslíš ,že se uživíš když nebudeš makat a jen něco kuchat tak jsi na omylu.v dnešní době určitě ne.Pokud nepůjdeš do politiky nic jiného než makat rukama ti nezbyde.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4393
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.