Michal Kole

Proč chtějí lidé pracovat na nekvalifikovaných pozicích v zahraničí? Nekvalifikovanou pozici, přece najdou i u sebe doma

Viz článek na lidových novinách.

http://byznys­.lidovky.cz/mo­je-penize.asp?c=A120723_­122122_moje-penize_rka

Jde mi o to, proč zrovna nekvalifikovanou pozici ?

Já bych tam nevydržel. Raději bych chtěl na „otrockou“ práci vyprojektovat nějakého robota.

Jsem tvůrčí typ a baví mě něco vymýšlet a mám základy vědomostí jak stroje fungují po mechanické stránce a i po elektrické a chtěl bych svoje znalosti a rozvíjet, protože technika mě zajímala už od malička.

Vždy jsem rozebíral hračky (ničil), protože mě zajímalo co je uvnitř.

Odpovědi
Reuef

tak mas moznost – staci se prihlasit na odpovidajici fakultu vysoke skoly…a k otazce : asi to pro tebe bude veliky prekvapeni ale ta nekvalifikovana prace je v zapadnim zahranici o dost lepe placena nez u nas

Lucijej

Lidi odjíždějí pracovně do ciích zemá, aby se naučili / zlepšili jazyk dané země, poznali nové krajiny, zvyky a lidi a to vyžaduje dělší čawsové období a málokdo si může dovolit vyjet si na tři měsíce (obvyklé turistické výzum) a déle na dovolenou. Takže si seženou pracovní výzum – pracují tam a ve volnu cestují. No a s prací – samozřejmě, že co se týce kvalifikované práce, dávají přednost „svým“ lidem anebo cizincům, kteří absovovali jejich školy anebo je potřeba aspoň nějakých konexí.

jwood

Jako nekvalifikovaný dělník tady nevydělám ani na nájem. V zahraničí vydělám nejen na nájem,ale i na daně,poplatky a kde co se tady ještě musí platit. A dokonce i na cestu domů,ale pak už nevím,proč bych se měl vracet. Co to je kvalifikovaná práce? Taky jsem ničil hračky 🙂.

honza19hk

1– protože např v německu jsou platy i na nejnižších pozicích vyšší než v ČR.
Za druhé, v některých státech(hlavně německo,rakousko) jsou kvalitní řemeslníci velmi ceněni.nevím proč ale je to tak.
Další je,že v zahraničí se shání lépe práce než tady.Jen nesmíš jet makat do Řecka.

A jesli si myslíš ,že se uživíš když nebudeš makat a jen něco kuchat tak jsi na omylu.v dnešní době určitě ne.Pokud nepůjdeš do politiky nic jiného než makat rukama ti nezbyde.