akcul123

Proč chleba plesniví do oranžova?

Chleba vždy plesnivěl do zelena-do modra, nyní plesnivý do oranžova a ta plíseň hodně cítit. Nevíte čím by to mohlo být?
Jedná se pořád o stejný druh chleba ,,z Tesca konzumní" a uchováváme ho taky stejně.

Nejlepší odpověď
anonym

…„z Tesca konzumní“…
Naprosto nemusí jít o týž chléb – tyto potraviny jsou měněny (kdyžtak se koukej na složení, ne na název – a slovo TESCO, v Česku, není ´zárukou´ vůbec ničeho*)…
___
…„uchováváme ho taky stejně“…
Mno – a bereš úvahu i vyšší teploty a vlhkost současného počasí???
___
A jen tak na okraj – bereš v úvahu třeba i to, že chléb mohl být třeba kontaminován (kdo jej kdy vzal do ruky, kdo na něj kýchnul…) a že stejně mohly být kontaminovány i suroviny???
___
Tvá otázka nemá řešení – pokud jsi ale ´zdravě zvídavá´, nech si udělat biologické a chemické rozbory.
😉

Další odpovědi
da ny

Začala bych kupovat jiný chléb, případně jinde, v pekárně.
Kupuji někdy u nás v Tescu Šumavu, nakrájím si ji v obchodě. I v mikrotenovém sáčku vydží ve špajzu 5 – 7 dní v každém počasí.
Většinou ho zkonzumujeme včas (i topinky), zplesnivět nestihne :)
Nejhorší jsou ty již krájené, v celofánu.

beer

Proč má plíseň jinou barvu, to již víš, viz odpověď Beer.
Zabránit tomu lze zcela jednoduše – změnit výrobce, skladovat v lepších podmínkách (nikoliv uzavřený mikroténový sáček, teplota, atd). Mám vyzkoušeného výrobce i skladování, chléb mně vydrží min 7 dní bez jakékoliv plísně 🙂
Doplňuji:
Edit – viz odpověď www ))

www

Sice takovou zkušenost nemám, v každém případě ale půjde vlivem surovin, zpracování, případně skladování pečiva ap. o jiný druh plísně.