Rootfelen

Proč chcou policajti vědět, jaké máme příjmy při podání trestního oznámení o neplacení alimentů?

Do toho je jim snad ho**o, o výši výživného snad rozhodl soud, a dokud soud nerozhodne jinak (kdyby otec např. žádal o snížení, což nedělá), tak je povinnen platit i kdyby se změnila naše fin. situace? Nechápu to. Další věci na které se podle mě nesmyslně policajti ptali, jako třeba co jsme si nemohli koupit a podobně? To je to samé jako s těma příjmama.
Doplňuji:
Byli jsme tam jednou s mamkou, to na po 3 hodinach poslali domu, ze nas nestihnou obslouzit drive nez za dalsi 2 hodiny a ze ma zitra prijit sama. Tak tam prisla, sepsalo se to ale stejne si me budou volat. Taky ze volali, ptali se na otazky jako treba jestli jsem od taty nedostal penize atd. Mimo to se ptali, jestli chodim do krouzky atd. a jake veci si nemohu dovolit aj.

Vzdyt to prece neni relevantni, co to ma spolecneho s tim ze zakon porusil kdyz neplnil rozhodnuti soudu?

A ted mamku zase volaji, ze ma ona donest potvrzeni o prijmech z prace a ze to potrebjou OKAMZITE.

Takze to tam kvuli tech par supu musi clovek chodit tolikrat? Tak se moc nedivte, ze jsme nasrani.

Nejlepší odpověď
standa

Může se vám to zdát divné (ostatně mně taky), ale pokud jste podali trestní oznámení, tak orgán činný v trestním řízení, v tom to případě Policie ČR) může požadovat PODÁNÍ VYSVĚTLENÍ (§ 158 trestního řádu) a pokud tímto podáním neučiníte újmu sobě nebo blízké osobě, tak vám nezbyde než pravdivě odpovídat na každou položenou otázku.

btw. proč s tím máte problém ?
Doplňuji:
Už se nedivím, že s tím máte problém a jste naštvaní…, ale to je tak asi vše co se efektivně dá v této věci sdělit či poradit.

Je mi líto, že vás buzerujou, ale nejspíš si to budou umět obhájit.

Pokud jste opravdu vytočená a chcete „to“ dotáhnout do extrému, tak využijte toho, že při ´podání vysvětlení´ máte právo mít advokáta, který by nepochybně dokázal adekvátně reagovat na konkrétní situaci.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni_rad/cas­t2h9.aspx

Další odpovědi
verka

Zkuste zákon o rodině. Ptají se proto, že povinnost rodičů je poskytnout dítěti základní potřeby. Že neplatí to se zřejmě do toho nepočítá. Když nemá, tak co má dělat. Když ho necháte zavřít, tak nemusí pracovat a zase dostanete nic. Dokonce ani to, kde dotyčný pracuje se soud nesnaží zjistit. To je na vás.Tak se nerozčilujte, nemá to cenu.

pondělí

a proč v takové věci policie,na to jsou přímo soudy,kde se podává bezplatná žaloba
policajtům nechte,ať honí zločince a ne tatínky,to si děti mají vyřídit sami
a při té vaší vulagyritě asi zděděné po mamince,je váš otec chudák,nehledě,že také musí z něšeho žít,,
prostě maminka než s ním souložila,měla pozišťovat vše pro budouctnost

atriplex

Je to proto, protože je potřeba stanovit právní kvalifikaci. Něco jiného je, pokud vyděláváte 50.000 nebo 5.000 – pokud nebudete mít žádný příjem, tak je to pro dítě mnohem horší.

P.S. Pokud se vám to nelíbí, nikdo vás nenutí policii něco oznamovat, ale pokud tak učiníte, tak se předpokládá určitá součinnost.

standa

To atriplex: prosím o bližší vysvětlení pojmu „stanovení právní kvalifikaci“ ve vazbě na dotazovaný příjem…, netuším co máte na mysli.

Jsem (zatím) stejného názoru jako Rootfelen, který se ptá na příčinnou souvislost trestného činu „neplacení výživného“ a „majetkových poměru oprávněných osob“.

verka

Kroužky zjišťují přeci ve Váš prospěch! Jestliže se o něco zajímáte, třeba o sport, je nutné, aby byly Vaše potřeby plněny. Tedy je nutné, aby na to rodiče přispívali. Když nebudete spolupracovat a budete odmítat tato sdělení, tak si budou myslet, že bez těch peněz vydržíte. Do výčtu Vašich potřeb se počítají i nové tenisky, výlety, škola v přírodě…