Rommart

Proč chce po mě nový zaměstnavatel podepsat prohlášení že jsem loni nemarodil?

Včera jsem nastoupil do nevého zaměstnání, jsem Plně invalidní důchodce a když byly veškeré formality hotovy tak jednatel zaměstnavatele chtěl nejprve po mě zápočtový list od předchozího zaměstnavatele (ten žádám po bývalé firmě již delší dobu ale stále nic), nakonec chtěli po mě abych podepsal místopřísežné prohlášení že jsem nemarodil v období 5.4.2011 – 5.4.2012 což jsem bohužel marodil. K čemu vlastně toto prohlášení je novému zaměstnavateli platné? Je to kvůli daním?

Nejlepší odpověď
led

Kedže ste -Plně invalidní důchodce- a nový zamestnávateľ nemá zápočtový list z vášho predchádzajúceho zamestnania, asi chce mať informáciu, či mu z titulu invalidity nebudete vynechávať z práce. Bežné ochorenia /ako píše Michal Kole/ sa môžu stať každému. Iné logické vysvetlenie nemám.

Další odpovědi
anonym

Dobrý den.
Platné zaměstnavateli takové prohlášení je jen z té příčiny, že má podrobnější informaci o tom, s čím u Vás po zdravotní stránce může počítat. Na daně ani jiné finanční otázky tato informace vliv nemá.
Uvědomte si, že při předání zápočtového listu by byl zaměstnavatel okamžitě v obraze, ale Vy jej nejste schopen doložit.
Ještě dodávám, že předchozí zaměstnavatel má zákonnou povinnost Vám zápočtový list vyhotovit a předat. To není o jeho dobrovolnosti.

Michal Kole

Onemocnět může každý a kdykoliv, ať je to chřipka nebo špatně šlápne a vymkne si kotník.

maza75

Zaměstnavatel by po Vás místopřísežné prohlášení chtít neměl. Především musíte odevzdat Zápočtový list – co nejdříve. Dále musíte doložit Rozhodnutí o přiznání stupně invalidity vydané ČSSZ v Praze. Při nástupu by měl Váš zdravotní stav posoudit lékař závodní preventivní péče při vstupní prohlídce. Do Vašeho zdravotního stavu zaměstnavateli nic není – vše řeší závodní lékař.