salsa verde

Proč cesta tam trvá vždycky déle než cesta zpátky?

Hlavně když jedeme někam na výlet nebo na dovolenou. Když jedeme tam tak se to táhne. Když se vracíme tak jsme doma ani nevíme jak.

Nejlepší odpověď
anonym

Take se mi to tak zda. Mozna proto , ze cestu jeste nezname , musime se vice soustredit … vime jen , " ze to je daaaleko " . A pak mozna domu jedeme uz uvolneneji .. 🙂 -iv-

Další odpovědi
tom004

Tam,chceme být co nejdříve,větši­nou,proto se cesta zdá nekonečná.Nao­pak,domů,se nám většinou nechce,je s tím téměř vždy,spojena nějaká povinnost,zaměs­tnání,ap.,a proto cesta ubíhá „rychleji“. :))

KdoSiOdJinud

Je to očekávání, nevíme jestli už tam budem, proto na čas neustále myslíme 🙂

Při cestě zpět začneme poznávat známý kraj a cesta uteče jak voda…

dědapetr

Je to stejné jako pracovní týden se vleče a dovolená ta ubíhá mílovými kroky.

žolik

To je vždy,jedeš nevýš co tě čeká cesta je nekonečná,je rázem po dovolený a šup jsi ve stejným stereotípu a znova,já to také tak prožívám.

Zdroj: žolík

led

Musím trochu oponovať, nie vždy je to tak.
Napríklad pri služobnej ceste: akosi rýchlo sme došli, ani som sa nestihla pripraviť – cesta domov je nekonečná, čo tak pomaly ide.
Všetko záleží od uhla pohľadu.
Ak idete dovolenkovať, za zábavou – máte pravdu. Ak idete pracovať…(a potom oddychovať)

venkovan

Je to jen vize času, ale ve skutečnosti je to ponejvíc obráceně. Stačí si jen vzpomenout jak dlouho trvá cesta (pěšky) do místní restaurace, vinárny a jak dlouho to potom trvá dom. Některým manželům, či synům i několik dní.