Usoman

Proč Česko nevlastní obří dopravní letadla jako A380, 747, 777 atd.?

Na některé evropské destinace jezdí tolik Čechů, že by se obří velkokapacitní letadlo vyplatilo. Takhle se to musí zbytečně rozdělovat mez půl tucet Boeingů 737. Dále by se mohlo využít na dálkové lety.

Radost mi udělala pouze ČSA, která vlastní A330 na lety do Jižní Koree.

Odpovědi
ivosek2

Jednoduše – nejsou peníze, bylo by to zbytečné

Mc Merkurion

… pokud vím, letadla vlastní letecké společnost a ne státy – asi to bude tím, že u nás není žádná velká letecká společnost …