Wortygen

Proč Češi nechcou €?

Nejlepší odpověď
klumprt

Nejsem ekonom vzdělaný v oboru monetární politiky. Ale soudím, že hlavní problém je v tom, že jakmile budem mít euro, nebudem moci ovlivnit jeho hodnotu. Kdybychom se ocitli na pokraji bankrotu (jako Řecko, Španělsko, Itálie), nemohli bychom devalvovat měnu v níž dlužíme. Když budem zadlužení v korunách a praskne to, tak koruna půjde ke dnu a naše dluhy se relativně „zmenší“ a snáze se z nich vyhrabem.
S korunou si můžem do jisté míry hrát vlastní měnovou politiku.
Celý problém je zřejmě mnohem složitější a ani vzdělaní ekonomové nenacházejí shodu.
Osobně souhlasím, že bychom měli být hodně opatrní, než euro přijmem.

Další odpovědi
anonym

Jaktože „nechcou“???
Češi chcou juráše, nejlíp zadarmo…
Někteří se kvůli nim i pokouší ´krátkodobě emigrovat´…
😁

mosoj

Prosím o sdělení k čemu by mělo být euro .

Pepa25

Průměrný Čech bez makroekonomického vzdělání si přežvýká, co slyší v médiích („eurozóna je v krizi!“), nebo si to spojí se zdražením (i když je statisticky prokázané, že zavedení nikde se zdražením spojeno nebylo).
Ekonomové jsou skeptičtí z důvodu, který uvedl klumprt (ztráta vlastní měnové politiky) a také z důvodu, že eurozóna je projekt měnové unie, který nedoprovází odpovídající fiskální unie resp. jednotná hospodářská politika (laicky: je pořád o hodně rozdílné země, kdy některým může společná měna škodit).

Lewis

Protože vidí, jak jsou z toho nadšeni Slováci. Vše se jim zdražilo. Taky nechci E.

Drap

Z těch důvodů, protože v tom nevidí pozitivní přínos.

Agneta

A co kdyby chtěli? To by měla vláda problém !!!

Lid se musí držet na uzdě :D

STUDENTKAEVA

Nedávno jedna třída u nás na škole měla projektový týden a jako téma si vybrali Slovesko.Jeli se jich zeptat na pár otázek jedna z nich byla jestli euro bylo přínosem tuším 22procent řekla že ano zbytek ne..Já si osobně myslím že by euro přineslo zdražení…Dle mého momentálně Euro rozhodně ne!!!

zjentek

páč je to nástroj kolonialismu, konkrétně těch méněcenných, těch z bývalého východního bloku ..nás :o

Nechápavé

I want € ;) Je to lepsi

Agneta

klumprt >>> jsem z tebe nadšená, alespoň někdo to vysvětlil, tak doufejme, že si to ta studentka(mateřské školy?)eva zapamatuje :D