Damiana

Proč černoši nedokážou správně vyslovit „S“?

U tohoto etnika je porucha sykavek a jistá forma dyslalie (šišlání a patlavosti) vzhledem k tomuto písmenu téměř stoprocentní.
Jeden černoch mi kdysi říkal, že prý jejich rasa má nějakou vrozenou zábranu v ústech na horním patře a ta jim brání S správně vyslovit.
No, nevím…
Může to být pravda? Jiný názor nebo důkaz?
(Když se zaměříte na jakoukoli píseň nebo slovní projev černocha – všimnete si toho vždycky.)

Nejlepší odpověď
annas

Nevím o tom, zda mají černoši nějakou zábranu v ústech, ale výslovnost sykavek patří k jedněm z nejtěžších. U našich dětí se objevují časté poruchy ve výslovnosti. Nejsem logoped ani zdravotník, takže uvažuji jen z pohledu jazyka – fonetiky. .

S je zubodásňová souhláska, přední, úžinová – souvisí s prouděním vzduchu do úst. Zuby a přední dásně jsou blízko, vzniká šum.

Při tvoření sykavky S se tedy přední část jazyka zvedne směrem k přední části tvrdého patra. Patro pomáhá tedy při tvorbě zvuku.

Takže by to jejich tvrzení mohlo být pravdivé.

Další odpovědi
Ar

Já tedy znám jen jednu černošku.Narodila se tehdy v ČSSR. Byla adoptovaná v kojeneckém věku do české rodiny, takže mluví stejně jako rodilá češka a mluví naprosto normálně, bez šišlání atd.

Drap

Moc černochů neznám, ale znám jednoho, a tomu s nedělá problém

Damiana

Drap: Nevěřím, že je to úplně čisté.;-)