janek66

Proč celní správa vybírá pokuty za jízdu po dálnici bez známky v osobním vozidle?To je snad věc policie ne?

Už dva kamarádi takto doplatili na krátký přejezd po „nešťastné prostějovské silnici pro motorová“ vozidla přes město aby se vyhli zácpě.
Já celní správu nemám rád od té doby co jsem jel autobusem Ostrava Brno Praha „celňáci“ nás odstavili za Ostravou a všechno včetně zavazadel muselo ven, vše kontrolovali, nic nenašli, žádná omluva, jen skoro hodina zpoždění…

Nejlepší odpověď
01Ricco

Celní správa není složkou MV ČR. Je podřízena MF ČR a je pověřena mimo jiné tímto:
…v oblasti silniční dopravy vykonávají další důležité kompetence, mezi které patří kontrolní vážení a měření jízdních souprav, kontrola dálničních kupónů, kontrola plnění podmínek pro přepravu nebezpečných nákladů a odborný dozor nad prací osádek vozidel v mezinárodní silniční nákladní dopravě. Na stanovených úsecích dálnic a rychlostních komunikacích vykonávají také kontroly plnění povinnosti úhrady poplatku za užívání těchto komunikací (výkonové zpoplatnění).

Zdroj: http://www.cel­nisprava.cz/

Další odpovědi
Drap

Celní správa je složkou ministerstva vnitra, stejně jako policie. Pokud dostane takovýto úkol, tak je to bezesporu v pořádku.

cukrar

Janku, a to buďte rád, že neřídíte větší auto, to byste mrkal, co byste musel plnit…