BeruškaSedm.

Proč bývá křeček zesměšnován?

Dobrý den,proč lidé zesměšnují křečka? Třeba jsem někde četla ‚K narozeninám jsem dostal jenom pitomého křečka,a chtěla jsem psa!‘ atd.
Vím,že pes a křeček se nedá srovnat,křeček stojí kolem 40 kč a pes i několik tisíc,ale je spousta jiných levných zvířat,tak proč zrovna křeček?

Nejlepší odpověď
quentos

Vámi uváděný příklad nemá se zesměšňováním nic společného.
Ale je třeba si uvědomit, že zatímco pes se za ty prachy vyplatí (dá vám lásku, pocit bezpečí), křeček je akorát darmožrout, do kterého cpete peníze za žrádlo, aniž by se jakkoli vracely.

Další odpovědi
Tobbynka

Křečci jsou fajn a já bych byla ráda i z křečka :) Mám 2 doma :)